شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

دبیر ستاد اربعین استان سمنان خبر داد:   
مهران، مرز تردد زائران اربعین از استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دبیر ستاد اربعین استان سمنان گفت: مرز مهران بعنوان محل ورود و خروج زائران استان سمنان به کشور عراق در اربعین حسینی تعیین شد.

به گزارش مرآت، حسن اسلامی راد دبیر ستاد اربعین استان سمنان در نشست اعضای این ستاد گفت: طبق مصوبات ملی ستاد اربعین هنگام رفت علاوه بر اعزام کاروانی، امکان مراجعه انفرادی هم به مرز مهران فراهم می‌شود، اما در مسیر برگشت یک مرحله زائران از مرز به کرمانشاه منتقل می‌شوند و از آنجا با اتوبوس‌ها به استان بر می‌گردند.

او با اشاره به تغییرات کلی در محل اسکان زائران در کربلا و نجف افزود: صحن حضرت زهرا (س) در نجف که سال‌های گذشته محل اسکان اکثر کاروان‌های استان سمنان بود در اربعین ۹۸ بعلت تکمیل شدن به محدوده تحت نظارت کشور عراق تحویل شده است و مکان‌های جدید در قالب جدول زمان بندی به زائران اعلام خواهد شد.

اسلامی راد پیش بینی کرد، امسال بعلت حذف ویزا از مدارک خروج، میزان زائران هم استانی برای آئین اربعین تا ۲ برابر افزایش یابد و به همین دلیل موکب ستاد اجرایی فرمان امام خمینی از استان سمنان بعنوان معین استان ایلام، در مرز مهران آماده پذیرایی از ۶ هزار زائر در روز است.

به گفته دبیر ستاد اربعین استان سمنان، طبق برآورد‌های اولیه ستاد اربعین، استان سمنان متولی اسکان ۴۸ هزار زائر و سهمیه تغذیه ۴۲ هزار زائر در شبانه روز است و تا کنون هزار و ۵۰۰ خادم در قالب ۳۴ موکب از این استان مهیای خدمات رسانی در راهپیمایی اربعین ۹۸ هستند.

در نشست اعضای ستاد اربعین همچنین رابط اعزام و استقرار موکب‌های استان سمنان در مرز مهران، کربلا و نجف بررسی شد.

انتهای پیام /  م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه