تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

امروز و با حضور 7 تن از مقامات استان؛
مشکلات روستای فولادمحله بررسی شد؛ مردم در انتظار تحقق وعده‌ها
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون عمرانی استاندار سمنان با همراهی شماری از دیگر مسئولان استان، امروز با حضور در روستای فولادمحله، ضمن بررسی مشکل بالا آمدن آب در این روستا و وارد شدن خسارت به منازل اهالی، دستوراتی را به منظور حل مشکل مردم این روستا صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، معاون عمرانی استاندار سمنان با همراهی شماری از دیگر مسئولان استان، امروز با حضور در روستای فولادمحله، ضمن بررسی مشکل بالا آمدن آب در این روستا و وارد شدن خسارت به منازل اهالی، دستوراتی را به منظور حل مشکل مردم این روستا صادر کرد.

ایمانی، رئیس شورای روستای فولادمحله در جریان این بازدید از تصمیم شرکت‌های آبفا و آب منطقه‌ای برای حفر یک حلقه چاه به منظور رفع چالش کم‌آبی روستا خبر داده است. طاهری، مدیرعامل شرکت آبفا که خود در این بازدید حضور داشته است نیز می‌گوید با همراهی شرکت آب منطقه‌ای، امکان حفر چاه در این روستا وجود دارد.

طاهری، دهیار روستا نیز از وارد شدن خسارات به برخی از واحدهای مسکونی در روستا خبر داده و گفته است که بنیاد مسکن به زودی نسبت به پرداخت تسهیلات و بازسازی یا ساخت خانه‌های جدید برای اهالی اقدام خواهد کرد. فلاحی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شمار خانه‌های آسیب‌دیده را 50 واحد اعلام کرده و گفته است که مردم روستا نباید نگران پرداخت تسهیلات باشند.

او همچنین از شرکت آب منطقه‌ای خواسته است که گزارشی از وضعیت بالا آمدن آب در روستا را به منظور جلوگیری از حوادث این‌چنینی ارائه کند.

فولادی، معاون اداره‌کل اقتصاد و دارایی استان می‌گوید مشکل بالا آمدن آب در روستا باید ده سال پیش حل می‌شد و عزم مسئولان برای رفع مشکلات روستا ستودنی است.

اما میرعماد دیگر مقام مسئولی بود که امروز فخری در این سفر همراهی می‌کرد. او اعلام کرده که 200 میلیون تومان برای لایروبی قنات‌های روستا از سوی جهاد کشاورزی در اختیار دهیاری روستا قرار می‌گیرد. او البته گفته که برای لایروبی قنات‌ها 900 میلیون تومان اعتبار موردنیاز است اما با این 200 میلیون، بخش قابل توجهی از کار انجام می‌شود. میرعماد ابراز اطمینان کرده که استانداری و فرمانداری مهدی‌شهر هم برای این منظور اعتباراتی را در نظر بگیرند.

این سخن را رئیسیان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری که طی روزهای اخیر مورد انتقاد قرار داشته، تأیید می‌کند.

چنان‌که درگاه تلگرامی خبررسانی استانداری خبر داده است میقانی اعلام کرده که مشکل بالا آمدن آب روستا می‌بایست یک دهه قبل حل می‌شد. او برآورد خسارت برای پرداخت تسهیلات به مردم را یکی از اقدامات اولویت‌دار عنوان کرده است.

مردم منتظر تحقق وعده‌های این سفر هستند. پیگیری‌های مرآت درباره این مشکل ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.