تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مرآت درپی جوسازی های صورت گرفته منتشر می کند؛    
متن اظهارات صریح مدیر درمان تامین اجتماعی در خصوص طرح تحول سلامت (+فایل صوتی) / قضاوت با مخاطبان
درپی جوسازی های صورت گرفته در خصوص انتقادات مدیر درمان تامین اجتماعی استان از طرح تحول سلامت، مرآت مستندات این خبر را منتشر می کند.

در پی انتشار خبری با عنوان "افزایش 2.6 برابری هزینه های درمان تامین اجتماعی با اجرای طرح تحول سلامت/ به اجرای طرح تحول انتقادات جدی داریم" به نقل از سید مجتبی اکرم مدیر محترم درمان تامین اجتماعی استان سمنان در شبکه اطلاع رسانی مرآت و با وجود پاسخ های شفاهی مرآت به مسئولان محترم آن سازمان، روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در ساعات پایانی شب گذشته (دوشنبه) اقدام به انتشار گسترده پیامی در شبکه های اجتماعی محلی کرد، لذا مرآت علی رغم میل باطنی خود و ضمن احترام به کارکنان خدوم تامین اجتماعی استان سمنان، متن کامل اظهارات سید مجتبی اکرم در خصوص طرح تحول نظام سلامت را به همراه فایل صوتی بخش اصلی این اظهارات منتشر می کند.

ضمنا فایل صوتی کامل نشست خبری مذکور در صورت لزوم طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.

بخش اول/ متن کامل اظهارات سید مجتبی اکرم مدیر محترم درمان تامین اجتماعی استان سمنان در خصوص طرح تحول نظام سلامت – نشست خبری روز یکشنبه (18 تیر 96):

در خصوص مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت این را بگویم که تامین اجتماعی در تدوین برنامه ششم توسعه تلاش زیادی انجام داد و نهایتا مصوبه ای گرفت که اولا دولت باید در طول برنامه ششم توسعه بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند که این پرداخت نیز نباید به سال آخر موکول شود و حداقل 10 درصد آن را باید بطور سالیانه بدهد و نمی تواند بگوید من 100 درصد را سال آخر پرداخت می کنم که البته از اینگونه قانونها زیاد نوشته می شود.

از طرفی دیگر دولت حق ندارد هیچ قانونی را که بار مالی برای تامین اجتماعی داشته باشد مصوب کند مگر آنکه ردیف بودجه ای آن نیز همزمان مشخص شود.

چون سازمان به صورت هزینه درآمد اداره می شود و پولی از دولت نمی گیرد لذا هر قانونی که مصوب می شود دولت باید پول آن را بدهد. این مورد به صراحت در قانون برنامه ششم توسعه آمده است.

سوال یکی از خبرنگاران: طرح تحول سلامت چقدر بار مالی برای سازمان تامین اجتماعی ایجاد کرد؟

طرح تحول سلامت تقریبا هزینه درمان در سازمان را 2.6 برابر افزایش داد. قبل از تصویب قانون برنامه ششم توسعه قرار بود برای وزارت بهداشت هم از بودجه دولت و هم از محل هدفمندی یارانه ها پرداخت شود و این را می دانم که بنا بود درصدی از درآمدهای هدفمندی یارانه ها به این طرح تعلق بگیرد اما متاسفانه سازمان تامین اجتماعی ریالی بابت طرح تحول از دولت دریافت نکرده است.

در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اقدامات وزارت بهداشت در سالهای اخیر:

بیشتر این اقدامات مربوط به طرح تحول سلامت بوده است. در این بحث همانطور که عرض کردم سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک اسپانسر مالی شناخته شده و این هزینه ها را سازمان داده است. به عنوان مثال در استان سمنان بالغ بر 355 مرکز طرف قرارداد داریم و همه اینها شامل طرح تحول سلامت بوده اند.

البته من این را عرض کنم که سازمان های بیمه گر به طرح تحول ایرادات اساسی هم دارند و این طرح نیاز به چکش کاری داشت. طرح تحول قرار نبود در مراکز سرپایی انجام شود، کلینیک های ویژه اصلا قرار نبود، فقط بخش بستری مدنظر بود. لذا سازمان تمام توان خود را گذاشت تا این موضوع را دنبال کند و با وجود این هزینه ها، تجهیزات مراکز درمانی سازمان بیش از گذشته افزایش یافت.

در ادامه نشست و در پاسخ به سوالی در خصوص بدهی به دانشگاه علوم پزشکی سمنان:

ببینید سازمان تامین اجتماعی با مشکل نقدینگی مواجه است و دلیل آن نیز مشخص است. وقتی آقای نوبخت معاون رئیس جمهور به سمنان آمده بودند آقای استاندار با ارائه آماری اعلام کردند 37 درصد کارخانه ها در حال فعالیت است، ببینید عمده درآمد سازمان تامین اجتماعی از صنعت و ساخت و ساز است، خوب همه شما اهل فن هستید که در حال حاضر نه چرخ صنعت می چرخد، نه چرخ ساخت و ساز! ورودی سازمان کاهش یافته است و حتی دفترچه ها بعد از بیکاری به مدت طولانی استفاده می شوند، البته ما در حال استفاده از تکنولوژی IT برای کاهش هزینه ها هستیم اما هزینه های درمان در طرح تحول به شدت افزایش پیدا کرده است و در نتیجه واقعیت آن است که همه سازمان های بیمه گر (حتی بیمه سلامت می خواهد اوراق قرضه صادر کند و البته ما در این خصوص کوتاهی نکرده ایم) لذا متاسفانه سازمان ما در پرداخت ها با مشکل مواجه است.

بخش دوم/ پاسخ شبکه اطلاع رسانی مرآت:

شامگاه دوشنبه، مسئولان روابط عمومی درمان تامین اجتماعی استان متنی را به عنوان جوابیه در شبکه های اجتماعی استان منتشر کردند که شبکه اطلاع رسانی مرآت بیان نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی در این خصوص ضروری می داند:

1- مرآت معتقد است متن اظهارات سید مجتبی اکرم در مورد طرح تحول سلامت که به طور کامل در بالا آمده است به اندازه کافی روشن، شفاف و بدون ابهام می باشد لذا مردم عزیز استان به سهولت می توانند محتوای آنرا با تیتر انتخاب شده برای خبر تطبیق دهند.

2- روابط عمومی درمان تامین اجتماعی استان مدعی شده است تیتر خبر مذکور نوعی شیطنت رسانه ای بوده است که در این خصوص باید پرسید آیا بهتر نیست مسئولان این سازمان با ایستادن بر روی سخنان صریح خود حداقل به مدت 48 ساعت، از اتهام زنی های خلاف واقع و فرافکنی دوری نمایند؟

3- متاسفانه روابط عمومی درمان تامین اجتماعی استان برخلاف قوانین، پیش از آنکه جوابیه مکتوب خود را جهت انتشار در مرآت به دفتر این شبکه ارسال نماید در اقدامی غیرحرفه ای و البته عجولانه متنی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که باعث ایجاد شبهاتی در اذهان کاربران گردید و مرآت پیگیری قانونی این موضوع را حق خود می داند.

4- موضوع دیگری که مرآت بیان آنرا ضروری می داند آن است که اگر بنا بود تیترهای دیگری برای این خبر انتخاب شود قطعا یکی از آنها "در حال حاضر نه چرخ صنعت می چرخد، نه چرخ ساخت و ساز بود" که با وجود بیان صریح آن توسط مسئول مربوطه، این امر صورت نگرفت.

5- یکی از ابهاماتی که این روزها در خصوص طرح تحول سلامت مطرح می شود نامشخص بودن منابع مالی این طرح است که به اذعان مدیران سازمان تامین اجتماعی متوجه این سازمان شده است. آیا مدیران این سازمان موظف به حراست از حقوق 41 میلیون نفر از بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی که اکثر آنها را کارگران سراسر کشور تشکیل می دهند نیستند؟

6- در پایان، فایل صوتی بخشی از انتقادات مدیر درمان تامین اجتماعی جهت تنویر افکار عمومی منتشر می شود، امید است دستگاه های اجرایی استان از هرگونه اقدام شتاب زده در خصوص مسائل مرتبط با رسانه ها اجتناب نمایند.

>>> دانلود فایل صوتی

با سپاس

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/ز

دیدگاه ها

مسخرشو در آوردن، شما که اینقدر ترسو هستید که نمی تونید روی حرفتون وایستید چطور می خواید از من کارگر حمایت کنید؟ فقط ماهی خداتومن پول بیمه میگیرید ولی خدماتتون صفر، کاش از خدا می ترسیدید به خاطر این کم کاری ها نه از خلق خدا به خاطر حفظ میزتون
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه