تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس:
قوانین صادرات و واردات کشور دچار مشکلات جدی است
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین صادرات و واردات، تأمین اجتماعی و نیز قوانین بانکی کشور دچار مشکل اند که دولت پذیرفته و اصلاح آن را ضروری می بیند.

به گزارش مرآت، سیدحسن حسینی شاهرودی دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص مدیریت واردات کالا گفت: در مجلس دهم دغدغه زیادی در حوزه اشتغال و کار داشتیم و با توجه به اقدامات انجام شده در سال گذشته باید اتفاقات خوبی در زمینه اشتغال می افتاد که متأسفانه اینگونه نشد اما امسال با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری در اولین جلسه مجلس و کمیسیون اقتصادی تلاش شد تا در خصوص اوامر رهبر انقلاب تمهیدات لازم اندیشیده شود.

حسینی شاهرودی افزود: در جلسات هم اندیشی بین مجلس و دولت تناقضی را در رفتار دولتی ها شاهد هستیم و در حال حاضر دو طرح پیش روی ماست، به طوری که در دیدگاه نخست نمی توان جلوی واردات به کشور را گرفت و در مقابل باید به تولید توجه ویژه داشت اما در نگاه دوم طرح ضربتی برای ممنوعیت واردات برای کالاهای اساسی به کشور است، در نهایت تصمیم گرفتیم هر دو دیدگاه را دنبال می کنیم.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دیدگاه نخست بدون هیچ هدف گذاری قطعا ضرر می دهد زیرا شتاب زدگی موجب می شود تولید نامناسب داخلی به ضایع شدن منابع ختم شود و در نهایت ناکارآمدی تولید را شامل می شود اما اگر نگاه تولید برون نگر و صادرات محور باشد در این صورت رشد اقتصادی را شاهد خواهیم بود با این تصمیم ما رشد تولید در کنار کاهش واردات را دنبال می کنیم.

او گفت: ما 696 کالا را محدود و وارداتش را ممنوع کردیم اگر چه در موارد خاص وزارت صنایع می تواند نسبت به واردات بخشی از کالای اساسی مورد نیاز کشور اقدامات لازم را انجام دهد.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: ما 45 روز به دولت زمان دادیم تا لیست اقلام ممنوعه را  تحویل مجلس دهد تا جلوی واردات آنها گرفته شود، از سوی دیگر نرخ تعرفه واردات را متناسب با توان داخلی تنظیم کند، در مورد بعد دولت باید برنامه جدید خود را برای مبارزه با کالاهای قاچاق و شبه قاچاق تنظیم و ارائه کند.

حسینی افزود: اقلام کالای قاچاق بیشتر مصرفی هستند تا سرمایه ای، قاچاق به دو شکل رسمی و غیر رسمی صورت می گیرد، قاچاق غیر رسیمی شامل ملوانی، کوله بری و مناطق آزاد است.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اصلاح قانون جزو اولویت های اصلی ماست که اگر دولت در این زمینه تلاشی نکند خود مجلس وارد عمل می شود و طرح لازم را ارائه می دهد.

حسینی شاهرودی گفت: مجلس تعاملات خوبی با دولت ها داشته اما مشکل در اجرای قوانین است ما نمی توانیم مرزهای اقتصادی کشور را ببندیم ما باید تولید داخلی را قابل رقابت با کالای خارجی کنیم.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: فرآیند تولید ما دچار مشکل است در حال حاضر قوانین صادرات و واردات، تأمین اجتماعی و نیز قوانین بانکی کشور دچار مشکل اند که دولت هم آن را پذیرفته و اصلاح آن را ضروری می بیند.

نماینده مردم شاهرود و میامی با اشاره به گستردگی مرز ها و مبادی قاچاق کالا در کشور گفت: ما باید با رفع موانع تولید کاری کنیم که تولید داخلی قابل رقابت با کالای خارجی بوده تا دیگر برای تاجر قاچاقچی، مقرون به صرفه نباشد.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه