تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:
قرآن اساسنامه تکامل بشر و منشور اداره جامعه بشریت است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: خداوند قرآن را بر قلب پیامبر نازل کرد، در کلام پیامبر تبلور یافت و به عنوان اساسنامه تکامل بشر و منشور الهی زندگی و اداره جامعه بشریت مکتوب شد و رهبری الهی نیز برای تکامل بشر ساخته و به پیامبری مبعوث شد.

به گزارش  مرآت  به نقل از نسل شاهوار حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در آیین اختتامیه بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم بسیج استان سمنان به میزبانی شاهرود گفت: قرآن بزرگترین معجزه الهی است که در سرزمین حجاز اتفاق افتاد و مهم ترین تحولات را در آن سرزمین رقم زد.

وی اظهار کرد: اگر از قرآن در خصوص دیکتاتورترین حکومت سوال شود حکومت فرعون معرفی می شود و اگر در خصوص متحجرترین و عقب مانده ترین جامعه بشری پرسیده شود جامعه عرب جاهلی را معرفی می کند.

امام جمعه موقت شاهرود افزود: خداوند متعال اراده کرد و با نزول قرآن در این جامعه تحول عظیمی ایجاد و بشر و جامعه متحول شد.

سعیدی با بیان اینکه قبل از نزول قرآن 5 نوع فساد در سرزمین حجاز رایج بود بیان کرد: فساد فکری و اعتقادی ، سیاسی، اخلاقی، فرهنگی و فساد اجتماعی و جاهلیت 5 نوع فساد رایج در جامعه عرب قبل از اسلام بود.

وی تصریح کرد: خداوند با پیوند دو عامل قرآن و رهبری الهی جامعه عرب را که در آن انواع فسادها حاکم بود متحول کرد و زمینه تشکیل بزرگترین تمدن را در جهان فراهم فراهم آورد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران عنوان کرد: خداوند قرآن را بر قلب پیامبر نازل کرد، در کلام پیامبر تبلور یافت و به عنوان اساسنامه تکامل بشر و منشور الهی زندگی و اداره جامعه بشریت مکتوب شد و رهبری الهی نیز برای تکامل بشر ساخته و به پیامبری مبعوث شد.

سعیدی اذعان کرد: دو رکن اساسی رهبری الهی و قرآن در کنار یکدیگر بهترین تحول را برای سرزمین حجاز رقم زدند و بزرگترین تمدن جهان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه پیامبر با رهبری الهی و قرآن هفت انقلاب در جامعه عرب ایجاد کرد گفت: اولین انقلاب، انقلاب اعتقادی و فکری در درون انسان هایی بود که بیش از 360 نوع بت با سنگ و چوب ساخته بودند و در خانه کعبه گذارده و ستایش می کردند و با نزول قرآن و رهبری الهی عوامل فساد و مدافعان بتخانه ها نابود شدند.

امام جمعه موقت شاهرود انقلاب سیاسی و ساقط کردن رژیم جاهلی که بر حجاز حکومت می کرد را دومین انقلاب و تحول پیامبر عنوان کرد و افزود: انقلاب نظامی و شکل گیری بسیج و ارتش مکتبی و نیروی مسلح مکتبی بود و پیامبر با همین نیروی مسلح مکتبی به سمت مکه حرکت کرد، مکه را فتح و سران شرک را برکنار کرد.

سعیدی ادامه داد: آن چه ما امروز در قالب سپاه پاسداران و بسیج می بینیم ریشه در انقلاب نبی اعظم داشت که نمونه آن در حشدالشعبی عراق و بسیجیان سوریه دیده می شود.

وی انقلاب الهی، انقلاب اجتماعی و انقلاب فرهنگی را از دیگر تحولات عظیمی برشمرد که با رهبری الهی پیامبر و نزول قرآن در سرزمین عرب جاهلی شکل گرفت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه ماندگاری اسلام و دستورات الهی نیاز به یک عقبه دارد و آن امامت است گفت: پیامبر دو گوهر گرانقدر قرآن و اهل بیت و عترت خود را برای مسلمانان به یادگار گذاشت که این دو در کنار هم هستند.

سعیدی افزود: قرآن بزرگترین مخلوق خدا و مظلوم الهی است اما نمی تواند خود را اجرا کند و نیاز به رهبری که آن را در جامعه اجرا، تبیین، تفسیر و ساختار سازی کند و انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی یک روح تازه ای در احیای قرآن دمید و رهبر فرزانه انقلاب نیز با تدابیر حکیمانه خود این حرکت را تداوم بخشیدند.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه