تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 پولی برای فوتسال نیست؟
فدراسیون «۵ ستاره» لَنگ اسپانسر برای اعزام تیم ملی فوتسال به کویت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فدراسیون فوتبال ایران که زمانی لقب «۵ ستاره» را یدک می‌کشید در حال حاضر برای اعزام تیم ملی فوتسال به کشور کویت به دنبال اسپانسر است!

به گزارش مرآت ،  تیم ملی فوتسال ایران مدافع عنوان قهرمانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا آذرماه امسال باید در شانزدهمین دوره این رقابت ها حاضر شود. شیوع ویروس کرونا و بر هم خوردن مداوم برنامه های آماده سازی از یک سو و کمبود بازی تدارکاتی در این وضعیت از سوی دیگر باعث شده تا نه تنها ایران بلکه کشورهای دیگر هم شرایط خاصی را تجربه کنند. 

با این حال وضعیت ایران شاید نسبت به دیگر کشورهای مدعی عنوان قهرمانی در آسیا از نظر مالی نامناسبتر باشد. فدراسیون فوتبال به واسطه پرداخت قرارداد سنگین «مارک ویلموتس» و زیر قرض رفتن بابت این قرارداد (جدا از محکومیت احتمالی که در دادگاه عالی ورزش تایید می شود) پول چندانی در خزانه خود ندارد و این کمبود منابع مالی به شدت روی اردوی آماده سازی تیم های مختلف از جمله فوتسال تاثیر مستقیم گذاشته است. 

فوتسالی ها که حتی هنوز پاداش قهرمانی دوره گذشته خود در آسیا را کامل دریافت نکرده اند، روزهای شانزدهم و هفدهم مهرماه به واسطه حضور تیم ملی فوتبال در ازبکستان، دو دیدار تدارکاتی با تیم فوتسال این کشور هم خواهند داشت. این بازی در حالی انجام می شود که اگر تیم ملی فوتبال قرار نبود با پرواز اختصاصی به ازبکستان برود، شاید خبری از سفر فوتسالی ها هم به این کشور و دو بازی دوستانه نبود.

پیشنهاد دیگری که برای بازی تدارکاتی در کمیته فوتسال در حال بررسی می باشد، از سوی کشور کویت است. کویتی ها که میزبان جام ملت های آسیا هستند، از تیم ایران دعوت کرده اند پیش از شروع این رقابت ها، دو دیدار دوستانه در این کشور برگزار کنند.

کویت در دعوتنامه خود تمام هزینه های این اردو و بازی تدارکاتی به جز هزینه پرواز را متقبل شده است. در واقع کویتی ها اعلام کرده اند هزینه اسکان، حمل و نقل و سایر موارد مرتبط به بازی در خاک این کشور را پرداخت می کنند و فقط تهیه بلیت هواپیما بر عهده ایران خواهد بود.

این در حالی است که به دلیل همان مشکلات مالی ذکر شده، فدراسیون فوتبال که زمانی عنوان «پنج ستاره» را لقب می کشید توانایی پرداخت این مبلغ را هم ندارد. 

پیگیری های خبرنگار مهر نشان می دهد مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال به دنبال پیدا کردن یک اسپانسر هستند تا از این طریق هزینه سفر فوتسالی ها به کویت را تامین کنند اما تاکنون به نتیجه نرسیده اند. 

دعوت برگزاری بازی تدارکاتی در آستانه جام ملت های آسیا آن هم از سوی میزبان، می تواند به شناخت بیشتر ملی پوشان از شرایط کویت قبل از شروع رسمی رقابت ها کمک کند و در صورت قطعی شدن، فرصت مناسبی برای تیم ناظم الشریعه خواهد بود. 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه