تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سمنان:
عملکرد برداشت زیتون در باغ‌های استان سمنان قابل توجه است/ ۵.۵ هزار هکتار زیر کشت زیتون
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
قرائیان، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سمنان با بیان اینکه پنج هزار و ۵۰۰هکتار اراضی استان تحت کشت زیتون است، گفت: عملکرد برداشت زیتون در باغ‌های استان به نسبت استان‌های کشور قابل توجه است.

به گزارش مرآت، مهدی قرائیان در گفت‌وگو با خبرنگاران، درباره عملکرد کشت زیتون در سطح باغات استان سمنان، بیان کرد: زیتون یکی از محصولاتی است که به دلیل کم آبی و اقلیم استان به خوبی در این خطه جواب می دهد و به خصوص در سمنان شاهد عملکرد خوبی از این محصول هستیم.

وی با بیان اینکه پنج هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی استان سمنان تحت کشت زیتون هستند که عمده آن‌ها نیز در غربی استان وجود دارد، افزود: عملکرد زیتون در سطح استان قابل توجه است.

معاون جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: عملکرد برداشت زیتون در باغ‌های استان در حدود یک تن و ۹۰۰ کیلوگرم در هر هکتار است.

قرائیان با بیان اینکه این سطح عملکرد در قیاس با دیگر استان‌های کشور قابل قبول محسوب می‌شود و لذا توسعه کیفی و کمی زیتون در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: تاکید ما بر راه اندازی واحدهای صنعتی و فراوری این محصول در استان است.

وی افزود: بیشترین وسعت باغ‌های زیتون مربوط به شهرستان‌های گرمسار، آرادان و سمنان است که ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی فراوانی نیز در این شهرستان‌ها وجود دارد که باید از آن بهره برد.

معاون امور باغبانی جهاد کشاورزی استان سمنان، تاکید کرد: ۶۰ درصد زیتون‌های برداشت شده از باغ‌های استان روغن‌کشی می‌شود که می‌تواند مزیت اقتصادی خوبی را به این محصول هدیه کند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه