تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

قالیباف در پاسخ به تذکر سلیمی:
عدم حضور «روحانی» در مجلس به دلیل پروتکل‌های مقابله با کرونا است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور نیافتن رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت به دلیل پروتکل‌های بهداشتی و مسائل مربوط به کرونا است.

به گزارش مرآت، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس طی اخطار قانون اساسی اظهارداشت: طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی در صورتی که رئیس جمهور بیمار باشد یا بیش از دو ماه غیبت کند، باید با إذن مقام معظم رهبری مسئولیت خود را به عهده معاون اول خود بگذارد.

وی بیان کرد: رئیس جمهور از زمان افتتاح مجلس یازدهم تا امروز در ملاء عام حاضر نشده، در حالی که قسم خورده است که مسئولیت های خود را به خوبی اجرا کرده و خدمتگزار مردم باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور باید در روز رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در مجلس حضور داشته باشد، تصریح کرد: رئیس جمهور باید امروز در جلسه رأی اعتماد حضور می یافت اما از قانون استنکاف کرد.

وی افزود: گفته می شود علت عدم حضور رئیس جمهور در مجلس آن است که ستاد ملی مقابله با کرونا به وی اجازه حضور در مجلس را نداده که سئوالی برای ما پیش می آید مبنی بر اینکه آیا ستاد ملی مقابله با کرونا فقط برای یک نفر تشکیل جلسه می دهد؟

سلیمی گفت: چطور رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس شورای اسلامی در این شرایط کرونایی به سفر می روند اما رئیس جمهور حتی در مجلس هم حاضر نمی شود؟ رئیس جمهور باید قانون اساسی را بخواند تا بلکه با وظایف خود آشنا شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر اظهارداشت: عدم حضور رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد خلاف آیین نامه نیست و وی به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و مسائل مربوط به کرونا در مجلس حضور نیافته است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه