شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان:
طرح‌های آبخیزداری در ۲۴ حوزه آبخیز استان سمنان اجرا می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از تخصیص اعتباری ۴۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در سال ۹۸ خبر داد و گفت: در حال حاضر در ۲۴ حوزه آبخیز استان این طرح‌ها در حال اجرا است.

به گزارش مرآت، علینقی حیدریان مدیرکل منابع طبیعی و‌ آبخیزداری استان سمنان در حاشیه بازدید از پروژه‌های آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعتباری بالغ‌بر 400 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و‌ آبخوان‌داری به استان سمنان اختصاص‌یافته است.

وی با اشاره به اهمیت طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری گفت: اجرای این طرح‌ها در حفظ خاک و کنترل فرسایش و رسوب در عرصه‌های کشور، تقویت سفره‌های آب زیرزمینی و ... اثرگذار است.

مدیرکل منابع طبیعی و‌ آبخیزداری استان سمنان گفت: در حال حاضر در 24 حوزه آبخیز واقع در هشت شهرستان استان سمنان طرح‌های آبخیزداری در حال اجرا و اقدام است.

بیشتر بخوانید

حیدریان بیان داشت: در سال گذشته در 14 حوزه آبخیز استان سمنان طرح‌های آبخیزداری با اعتباری بالغ‌بر 210 میلیارد ریال انجام‌شده است.

 معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز در این بازدید افزود: مقررشده است مبلغی 200 میلیارد تومانی نیز از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری این استان اختصاص یابد که قطعاً با اختصاص این مبلغ به انضمام مبلغ تخصیص‌یافته از سوی صندوق توسعه ملی می‌توان اتفاقات خوبی را در حوزه آبخیزداری استان سمنان رقم زد.

فرهاد عبدالشاه بیان داشت: با اجرای طرح‌های آبخیزداری؛ سالیانه به‌طور متوسط 530 مترمکعب در هر هکتار در مناطق کوهستانی و 1000 مترمکعب در مناطق دشتی آب به سفره‌های زیرزمینی نفوذ داده می‌شود.

وی از دیگر فواید اجرای طرح‌های آبخیزداری را کنترل فرسایش خاک در هر هکتار به میزان 4 مترمکعب به‌طور سالیانه عنوان کرد.

  معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنانافزود: با اجرای طرح‌های آبخیزداری سالیانه به‌طور متوسط 130 کیلوگرم در هر هکتار شاهد افزایش پوشش گیاهی و تولید علوفه مرتعی خواهیم بود.

عبدالشاه بیان داشت: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا طرح‌های آبخیزداری را تا قبل از فرارسیدن فصل زمستان تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه