تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

شورای اداری استان سمنان با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
جلسه شورای اداری استان سمنان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت ویدئوکنفرانس در سالن اجتماعات امور مالیاتی استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرآت، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح  امروز با حضور در گلزار شهدای آستان امامزاده یحیی (ع) سمنان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام و این آستان مقدس را زیارت کرد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

جلسه شورای اداری استان سمنان دقایقی قبل با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد.

این نشست با حضور استاندار سمنان، اعضای شورای تامین، اعضای شورای اداری، اصحاب رسانه و نمایندگان مجلس به صورت ویدئوکنفرانس در سالن اجتماعات امور مالیاتی استان سمنان ادامه دارد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

در این نشست قرار است افتتاح هم‌زمان پروژه‌های حوزه ارتباطات استان سمنان صورت گیرد.

هویت سنجی غیرحضوری مشکل جدی استارپ هاست

علیرضا آشناگر استاندار سمنان در جلسه شورای اداری استان و شهرستان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افتتاح پروژه های همزمان‌ مخابراتی گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان به صورت همزمان با حضور وزیر افتتاح خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه درخواست جوانان و مردم استان  کلنگ زنی و شروع عملیات ساختمان ICT است، افزود: امیدواریم با حضور وزیر عملیات اجرایی شروع و در کوتاه ترین زمان مرکز به بهره برداری برسد.

آشناگر بیان کرد: زمینه ایجاد مراکز داده در نقاط سردسیر با توجه به مناطق جغرافیایی و قرار گرفتن استان در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب و استقرار صنایع در استان و نزدیکی به پایتخت مهم است.

استاندار سمنان خواستار افزایش بسته های حمایتی و  ایجاد امکانات کسب و کار استارت آپ ها و سرویس های استان با شرایط ویژه و تخصیص کد اعتیاری پستی و خدمات روستایی و تجهیز دفاتر روستایی و تامین شبکه های روستایی بالای بیست خانوار  و بهره گیری از نعمت اینترنت برای کسب و کار روستایی، سهمیه خود پرداز ها  از 11 دستگاه به 20 دستگاه شد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان
 
وی تصریح کرد: در بخش هایی از استان مثل روستاهای شهرستان میامی پوشش اینترنتی ضعیف است که نیازمند تقویت در این بخش هستیم.

آشناگر با تاکید براینکه استارت هاپ‌های استان‌ مورد توجه قرار گیرد، گفت:  دولت الکترونیک درحوزه های بیمه و بانک  درخواست حذف کاغذ را داریم چراکه سالانه 220 میلیارد تومن هزینه کاغذ می‌شود و نیاز است دولت مساعدت نماید تا ساز و کاری برای ایجاد شبکه یکپارچه برای استعلامات و ارتباطات لحظه ای برای پلیس و صدور بیمه نامه ها ایجاد شود.

استاندار سمنان، هویت سنجی غیر حضوری را  مشکل جدی استارپ ها عنوان کرد و گفت: بعضا برای برخی از دستگاه‌های نظارتی قابل قبول نیست، و این نقض غرض است که مستلزم وجود یک سیستم یکپارچه بین دستگاه‌های اجرایی است.
 
وی با بیان اینکه رویکرد سنتی که در حوزه مالیاتی وجود دارد و با توجه به اینکه در برخی کسب و کارها سود مالی اندک‌ است، افزود: اگر رویکرد سنتی تغییر نکند درآمد استارت‌آپ ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد که نیازمند تغییر این رویکرد است.
 
آشناگر با اشاره به اینکه استان سمنان با پهنه کویری و همزمان وجود بخش هایی با آب و هوای کوهستانی در گردشگری جایگاه ویژه ای دارد، گفت: در بخش رصد نجوم نیز دارای ظرفیت هایی نظیر تپه های مریخی است که نیازمند دستور جنابعالی جهت مساعدت سازمان فضایی دارد.

استان سمنان خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام آمادگی مدیریت شهری، آمادگی انعقاد تفاهم نامه وجود دارد تا مرکز استان به عنوان پایلوت برای شهر هوشمند معرفی گردد.

شهر سمنان پایتخت دیتا سنتر ایران‌ است

عباس دانایی فرماندار سمنان در جلسه شورای اداری استان و شهرستان در این جلسه با اشاره به افتتاح  114 پروژه در استان طی دهه فجر امسال گفت:  مجموع پروژه های قابل افتتاح دهه فجر با اعتباری بالغ بر 103 میلیارد تومان در دستگاههای مختلف استان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه شهر سمنان به علت تعدد دانشگاه‌ها به نام شهر دانشگاهی می‌شناسیم، اظهار کرد: همچنین شهر صنعتی به جهت موقعیت خوب و وجود واحد های صنعتی در کشور است.

فرماندار سمنان همچنین تصریح کرد: در بخش تاریخی و گردشگری استان سمنان دارای موقعیت های ویژه ای است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دانایی،‌ شهر سمنان را به عنوان پایتخت دیتا سنتر ایران‌ دانست و افزود: در این شهر بانک‌ها سرمایه گذاری کردند و این‌نام میتواند شرایط بسیار ویژه ای را برای استان فراهم کند.

وی بیان کرد: در بانک رسالت به عنوان تنها دیتا سنتر ماژول کشور در سمنان  افتتاح خواهد شد.
 
فرماندار سمنان با اشاره به اینکه به جهت وجود فیبر نوری، استان سمنان رتبه اول را در کشور داراست، گفت: به جهت امنیت بسیار بالا  و موقعیت های بسیار خوب امیدواریم بتوانیم از این دیتا سنتر بهره برداری مطلوب داشته باشیم.

دانایی خاطرنشان کرد:  استان سمنان فعالیت استارت آپی خوبی در حوزه صنعت، پزشکی و اقتصادی دارد که نیازمند حمایت وزارت  ارتباطات برای توسعه بیشتر است.

شفافیت اصل و اساس اعتماد عمومی در کشور است

 احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری استان و شهرستان گفت: ظرفیت هایی که در بخش ICT وجود دارد آن چیزی است که در این برهه از زمان، در کشور به ان احتیاج داریم.

وی با بیان اینکه نیروهای جوان و خلاقی در وزارت وجود دارد که توقع را بیشتر می‌کند، افزود: دولت الکترونیک که هم رییس جمهور  و وزرا و هم ما در مجلس به دنبال اجرای قانونی آن هستیم می تواند در بعد اقتصادی برای رونق و توسعه اقتصادی موثر باشد و تحولی در بعد اداری ایجاد کند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

همتی اظهار کرد: هم سرعت و هم شفافیت و به دنبال آن افزایش اعتماد عمومی و امنیت پایدار در کشور را شاهد باشیم.

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با اشاره به اینکه شفافیت اصل و اساس اعتماد عمومی در کشور است، دسترسی ها را برای مردم ایجاد می کند، گفت: منجر به آن خواهد شد که هر آنچه، مردم‌ می‌خواهند در اختیارشان باشد.
 
وی در ادامه اظهار کرد: در کشور ما خوشبختانه فناوری، نخبگان و مدیران شایسته ای وجود دارند که این مهم محقق خواهد شد.
 
همتی با بیان اینکه زیر ساخت‌های خوبی در استان وجود دارد، گفت: استان سمنان می‌تواند به عنوان استان پایلوت انتخاب شود.

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس تصریح کرد: در استان نیروهای بسیار خوبب در حوزه دانشگاهی داریم، با سه برابر بودن نسبت استاد و دانشجو در مقایسه با میانگین کشور می‌توانیم این استان را در زمینه های مختلف مانند دولت الکترونیک به عنوان استان فعال و پایلوت معرفی نماییم.

همتی خاطرنشان کرد: کلنگ زنی  مرکز ICT در سمنان انجام شده است که امیدواریم شروع این کار را در استان شاهد باشیم و منشا تحول و خیر باشد.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه