شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
سیلاب به سه روستای دامغان خسارت زد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
بارش شدید باران و تگرگ موجب جاری شدن سیلاب، آبگرفتگی در بسیاری از مناطق شهرستان دامغان و وارد شدن خسارت به سه روستا شد.

به گزارش مرآت، بارش شدید باران و تگرگ در عصر روز جمعه، خسارت‌های فراوانی به بخش‌های کشاورزی، راه و ترابری و زیر ساخت‌های شهری و روستایی وارد کرده است.

فرماندار دامغان ابراز داشت: بارندگی شدید همراه با جاری شدن سیلاب در روز جمعه، موجب آبگرفتگی در بسیاری از مناطق شهر دامغان شد که این آبگرفتگی هیچ گونه خسارت در شهر وارد نکرده است.

علی اصغر مجد ادامه داد: در پی بارندگی شدید، سه روستای بخش مرکزی دامغان شامل طاق، جزن و محمد آباد دچار خسارت شدند.

وی تصریح کرد: بیشترین خسارت وارده به مناطق مختلف شهرستان، مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

مجد ادامه داد: کلیه نیروهای انتظامی، راهداری، امدادی و ستاد مدیریت بحران پس از وقوع سیلاب در منطقه حاضر و اقدام‌های اولیه را به مناطق سیل زده ارائه کردند.
فرماندار دامغان تصریح کرد: میزان بارش در شهر دامغان طبق اعلام هواشناسی بیش از ۱۷ میلی متر گزارش شده است که این میزان بارش در سال جاری بی سابقه بوده است.

بخشدار مرکزی دامغان نیزافزود: ۲ واحد مسکونی در روستای جزن دامغان دچار آبگرفتگی شد که با حضور نیروهای هلال احمر، در کمترین زمان، آب موجود در منازل تخلیه شد.

ابوالحسن ایمانی تصریح کرد: سیلاب علاوه بر روستای جزن، به روستاهای محمد آباد و طاق نیز وارد شده و خسارت به زیر ساخت‌های روستایی وارد کرده است.
وی اضافه کرد: تخریب پل، آبگرفتگی اراضی کشاورزی، تخریب بندهای خاکی، پر شدن رودخانه‌ها و جاری شدن روان آب، از جمله خسارت‌های وارد شده به این سه روستا است.

ایمانی خاطر نشان کرد: با توجه به بارش شدید باران و حجم سیلاب، هم اکنون کلیه روستاهای جنوبی دامغان در مسیر رودخانه‌ها و حواشی روستا دچار آبگرفتگی هستند.
بخشدار مرکزی دامغان گفت: خسارت وارده از وقوع سیلاب به روستاهای شهرستان مالی بوده و تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر خسارت جانی و گرفتاری در سیلاب گزارش نشده است.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان اظهار داشت: وسعت حجم آب ناشی از سیلاب در روستاهای جنوبی دامغان، موجب وارد شدن خسارت به سه بند خاکی شده است.

طباطبائیان تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به جاری شدن سیلاب به سمت بندهای خاکی، ظرفیت چهار بند خاکی در جنوب دامغان نیز تکمیل شده است.

وی ادامه داد: با همکاری نیروهای راهداری و جهاد کشاورزی، تخلیه چندین بند خاکی برای جلوگیری از بروز مشکلات در حال انجام است.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان خاطر نشان کرد: به دلیل وقوع سیلاب عصر امروز، بسیاری از باغ‌ها و اراضی کشاورزی شهرستان متحمل خسارت‌های جزئی و کلی شده اند که این خسارت، به اقتصاد منطقه لطمه وارد می‌کند.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دامغان اظهار داشت: هم اکنون تردد در تمامی محورهای شهرستان بدون مشکل است و آبگرفتگی ها به صورت عمده در حاشیه جاده است که در صورت ورود به محورها، با حضور عوامل راهداری، در سریع‌ترین زمان بازگشایی می‌شود.

ایرنا

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه