شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

زوار با تست مثبت کرونا به شکل موقت قرنطینه می‌شوند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وزیر کشور گفت: زواری که تست کرونای آنها منفی باشد به فوریت وارد کشور می‌شوند اما افراد با تست مثبت پس از قرنطینه موقت به شهرهایشان بازگردانده می‌شوند.

به گزارش مرآت، احمد وحیدی هم زمان با روز اربعین حسینی ضمن عرض تسلیت این روز معنوی به همه عاشقان و دلدادگان حسینی، گفت: همه مقدمات و زمینه ها برای بازگشت زائرین حسینی فراهم شده است.

وزیر کشور ادامه داد: همه کمیته های ذیربط آمادگی لازم برای پذیرش زوار حسینی را دارند و تصمیمات لازم برای رفاه حال زوار عزیزمان که در مرحله برگشت قرار دارند؛ اتخاذ شده است.

وحیدی اضافه کرد: یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه ستاد مرکزی اربعین، مساله بهداشت بود که در این خصوص مقرر شدتا با تست های فوری این مساله مدیریت شود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه، کسانی که تست پی سی آر آنها منفی باشد، به فوریت وارد کشور می شوند و تست پی سی آر آنهایی که مثبت باشد به شکل مجزا در قرنطینه موقت قرار گرفته و سپس به شهر خودشان برگشت داده می شوند.

وزیر کشور در خصوص موضوع حمل و نقل هم گفت: بازگشت زوار حسینی به دو صورت هوایی و زمینی است و تاکید بر این است که ۲ دوز واکسن و تست پی سی آر افرادی که وارد کشور می شوند کنترل شود.

وی درباره حمل و نقل زمینی هم گفت: در این عرصه اتوبوس ها و ظرفیت ریلی مناسبی برای پذیرش زوار و رساندن آنها به شهرهای مقصد شان پیش بینی شده است.

وحیدی یادآور شد: امکانات پشتیبانی، اقلام لازم اعم از آب و غذا در مرزهای مهران و شلمچه برای پذیرایی از زوار عزیز کشورمان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه آمادگی خوبی در میان همه دستگاه های ذی ربط در پذیرش زوار حسینی وجود دارد؛ گفت: امیدواریم بتوانیم به نحو مناسبی از زوار عزیزمان پذیرایی کنیم تا با صحت و سلامتی روانه شهر خود شوند.

وزیر کشور افزود: اگر شرایط ترافیکی در مسیرهای مرزی، مقتضی اعمال محدودیت در تردد هم باشد؛ پلیس هماهنگی این کار را صورت خواهد داد.

وی درباره برنامه ریزی برگشت و پیش بینی اتوبوس و حمل و نقل لازم برای زوار ایرانی گفت: در حوزه مرزهای هوایی و در حوزه مرز زمینی، پیش بینی لازم در تامین اتوبوس ها و اتصال آن به حوزه ریلی برای زائران حسینی بعمل آمده است و مشکلی نخواهیم داشت.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.