شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

در راستای جلوگیری از شیوع کرونا؛   
زباله‌گردها در استان سمنان ساماندهی می‌شوند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: طرح ساماندهی زباله‌گردها در سمنان برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس به‌طور جد در دستور کار قرار دارد.

به گزارش مرآت، ایرج کارهایی  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان،  ضمن بیان اینکه طرح ساماندهی زباله گردها در سمنان برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس به‌طور جد در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی مرتبط و شهرداری‌ها با کمک نیروی انتظامی و بهزیستی برای ممانعت این افراد از زباله گردی اقدام‌های لازم را انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه احتمال انتقال ویروس کرونا از حیوان به انسان وجود ندارد، افزود: اداره کل دامپزشکی استان سمنان به‌صورت مستمر در حال ارزیابی و کنترل بیماری‌های واگیر بین دام و انسان است.

مصرف گوشت مرغ و گوشت قرمز منعی ندارد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به شیوع بیماری فصلی تب برفکی در بین برخی از دام‌های سبک و سنگین استان سمنان بیان کرد: با حضور به‌موقع دامپزشکان شیوع این ویروس در استان مهار شد.

کارهایی اضافه کرد: هرساله با توجه به تغییر فصل، شیوع انواع بیماری مشترک دام و انسان در استان سمنان و دیگر نقاط کشور وجود داشته است که با برنامه‌ریزی‌های اصولی برای جلوگیری از شیوع این ویروس اقدام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مردم به شایعه‌ها توجه نکنند، تصریح کرد: مصرف اقلام غذایی به‌ویژه گوشت مرغ، لبنیات و گوشت قرمز بر اساس آمار دامپزشکی استان سمنان منعی ندارد و مردم این اقلام غذایی را همانند ماه‌های گذشته مصرف کنند.

۷۰ مصوبه در کمیته پدافند زیستی ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان به تصویب رسید

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان بابیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا در استان سمنان در تلاش هستند، خاطرنشان کرد: این رویه مثبت باید به‌صورت علمی و کارشناسی ادامه یابد.

کارهایی با اشاره به اینکه تاکنون هشت جلسه کمیته پدافند زیستی ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد که این نشست‌ها، ۷۰ مصوبه داشته است، گفت: مقابله با شیوع کرونا ویروس در استان سمنان به معنای واقعی، مانور پدافند غیرعامل است و بهترین پدافند در این مقطع برای مقابله و ریشه‌کنی این ویروس منحوس، در خانه ماندن است.

وی یادآور شد: کمیته پدافند زیستی ستاد مبارزه با کرونا در امر دام و طیور، کشاورزی، صنایع غذایی، زراعت، آب آشامیدنی و دیگر موارد، شیوع این ویروس منحوس را زیر نظر دارد.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه