شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
روحانی: طرح‌های بزرگ سیستان آب شرب ۹۳۰ روستا را تأمین می‌کند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس‌جمهور گفت: سه بزرگ صنعت آب سیستان و بلوچستان بخش بزرگی از آب شرب مردم این استان از زاهدان و زابل و ۹۳۰ روستا را تأمین می‌کند و این اهمیت دارد.

به گزارش مرات،خبرگزاری تسنیم حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(پنجشنبه، اول خرداد 99) در آیین افتتاح طرح‌های بزرگ صنعت آب استان سیستان و بلوچستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارداشت: این سه طرح بسیار برای ما از نظر که بخش بزرگی از آب شرب مردم این استان از زاهدان و زابل و 930 روستا را تأمین می‌کند، اهمیت دارد.

 

وی افزود: لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌ها ضروری است و باعث می‌شود که مردم ما در زمان سیلاب در خطر نباشند و از سیلاب‌ها بتوانند استفاده کنند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه 356 میلیارد تومان برای این سه طرح تخصیص داده شده است، گفت: به لطف خدا، بارش رحمت خداوند باعث یک حرکت و توسعه مناسب برای سطح کشور خواهد بود.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: دشت سیستان دشتی بوده است که از دیرباز تأمین‌کننده نیازمندی‌های مواد غذایی، نه تنها در این منطقه، بلکه بخش بزرگی از کشور بوده است.

رئیس‌جمهور هنگام افتتاح این سه طرح آب‌رسانی در استان سیستان و بلوچستان ضمن توسل به روح شهدای سرزمین فلسطین، گفت: با توکل به خداوند بزرگ و با توسل به روح همه شهیدان این سه طرح مهم را افتتاح کنید.

وی اضافه کرد: این سه طرح با هزینه 356 میلیارد تومان امروز افتتاح شد و مسئله بعدی این است که 60 درصد آب کشاورزی، 46 هزار هکتار اراضی استان در چاه‌نیمه چهارم تأمین می‌شود و این طرح هم خیلی مهم است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: طرح سوم نیز طرح امنیتی و هم طرح توسعه‌ای است، برای اینکه لایروبی این مسیل‌ها و رودخانه‌ها باعث می‌شود که مردم ما هنگام وقوع سیلاب‌ها در خطر نباشند و  از سوی دیگر از این سیلاب‌ها به خوبی استفاده شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه