شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

کارشناس عفاف و حجاب در گفتگو با مرآت:
حجاب یک حقوق شهروندی است/ دستگاههای فرهنگی در ترویج حجاب موفق نیستند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کارشناس عفاف و حجاب گفت: کارکرد دستگاه های فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب کافی نیست و باید فعالیت هایی که باعث اشتیاق، جاذبه و اقناع شدن افراد در جامعه می شود، انجام دهند.

مریم آقایی کارشناس عفاف و حجاب در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به اینکه دو مفهوم پاکدامنی و قناعت برای واژه حجاب به کار گرفته شده است، گفت: عفاف، حفظ اعضا و جوارح از هر گونه خطا که دارای معنی عام می باشد.

آقایی با توجه به اینکه عفاف فقط مختص بانوان نیست و یک مشی انسانی و حالت درونی دارد، اظهار کرد: حجاب ثمره و میوه عفاف است که عفت درونی و تجلی در پوشش ظاهری فرد را داراست.

وی با اشاره به اینکه فلسفه حجاب در این است که زن برای ورود به اجتماع ضوابطی را لازم دارد، عنوان کرد: پوشش ظاهری یکی از ضوابط ورود زن به جامعه می باشد، تا جنسیتی به آن نگریسته نشود و انسانی باید به آن نگاه کرد، یعنی جلوه های زنانه مخفی شود تا پیش از آنکه در دل مخاطب بنشیند انسانیت زن تجلی پیدا کند.

کارشناس عفاف و حجاب در ادامه افزود: به آثار برجای در تمدن ایران باستان که نگاهی می اندازیم به این نتیجه می رسیم که اندام زنان دارای پوشش بوده و به حجاب و پوشش زن توجه ویژه ای داشته اند.

آقایی با اشاره به اینکه خانواده دارای جایگاه والایی برای انتقال پیام های حجاب و عفاف به فرزندان خود هستند، اظهار کرد: اساس تربیت دینی با خانواده است و آسیب از آن جایی شروع می شود که تربیت فرزندان به دیگر نهادها سپرده شود.

وی مطرح کرد: مادر اگر دغدغه تربیت فرزندان خود را داشته باشد پیش از هر اقدامی باید تربیت دینی در خانه رقم بزند و زمانی که پایه اعتقادی فرزند در خانواده قوی باشد او با ورود به جامعه دچار آسیب کمتری می شود.

کارشناس عفاف و حجاب با اشاره به اینکه خانواده و امور تربیتی مورد هجمه واقع می شوند، اظهار کرد:هزینه های بالایی برای انتشار فیلم و سریال مختلف با هدف جلوه دادن بی بند و باری و.. ساخته می شود، که این امر مهم و موثر است و برای از بین بردن آن سرمایه گذاری می شود.

آقایی در پاسخ به این سوال که در برخی خانواده ها مادر با حجاب اما فرزندان به حجاب توجهی ندارد ناشی از چه چیزی است، گفت: این مسئله ناشی از عدم موفقیت مادر در نهادینه کردن تربیت دینی و نبود اعتقاد در مادر می باشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان های فرهنگی برای ترویج حجاب تلاش می کنند اما موفق نیستند، مطرح کرد: کارکرد سازمان های فرهنگی کافی نیست و اینگونه سازمان ها باید فعالیت هایی که باعث اشتیاق، جاذبه و اقناع شدن افراد در جامعه می شود، انجام دهند.

کارشناس عفاف و حجاب بیان کرد: حجاب صرفا برای زنان الزامی نیست در حالی که حجاب یک حقوق شهروندی است و مردان هم با حجاب اسلامی باید در جامعه ورود پیدا کنند.

 انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه