خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

در حاشیه جلسه دولت مطرح شد؛    
دستور روحانی برای تدوین شکوائیه‌ای علیه بانیان تحریم‌های آمریکا
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس‌جمهور گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزیر دادگستری و وزیر خارجه مسئول هستند لایحه شکوائیه‌ای علیه آنهایی که در آمریکا در تبانی و اجرای تحریم دخالت دارند تهیه کنند.

به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (دوشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم در سال ۹۷ مشکلاتی داشتند و حماسه‌هایی را آفریدند، گفت: دشمنان همه توان خود را علیه ملت ایران در سال ۹۷ به کار بردند و علاوه بر این نامهربانی طبیعت را نیز شاهد بودیم و در تابستان امسال، که در پایان آن قرار داریم، مردم از لحاظ آب و برق در ساعاتی در مضیقه بودند.

رئیس جمهور ادامه داد: وزارت نیرو در زمینه رفع این مشکل تلاش‌های خوبی انجام داد و خداوند رحمت خود را بر ما نازل کرد و امیدواریم در سال آینده این مشکلات وجود نداشته باشد.

وی افزود: در سال گذشته به خاطر شرایط دریاچه‌ها، ۴ هزار مگاوات برق خود را از دست دادیم، اما در عین حال ۸ نیروگاه به مدار آمد که بیش از هزار و ۲۰۰ مگاوات برق تولید خواهد کرد. از سوی دیگر در زمینه آب نیز ۱.۱ میلیارد متر مکعب آب مهار شد.

روحانی افزود: خدماتی نیز برای روستاییان در سال ۹۷ انجام گرفت و بیش از ۱۵۰۰ روستا آبرسانی شد. در سال جاری به سه هزار روستا آبرسانی شد و تقریباً همه روستاهای بالای جمعیت ۱۰ خانوار دارای برق شدند.

رئیس جمهور تاکید کرد: اگر مشکلی در سال ۹۷ وجود داشت دولت به فکر بود، اینکه برخی اتهام می‌زنند که مشکلاتی وجود دارد اما دولت برنامه ریزی و توجه نمی‌کند اشتباه است.

وی ادامه داد: دولت می‌داند که مردم در تابستان مشکل داشتند به خاطر همین ۸ نیروگاه ایجاد و آب‌ها نیز مهار شد و طرح‌های فاضلاب شهری توسعه داده شد. بیش از ۳۰ طرح فاضلاب و بخش پالایش و تصفیه آب به ثمر رسیده است. دولت با همه توان و تلاش به دنبال این کار است و انشاالله این اقدامات در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.

روحانی گفت: دشمنان قسم خورده ایران با تمام توان وارد شدند تا جلوی پیشرفت کشور و زندگی عادی مردم را بگیرند. آمریکا بدون هیچ دلیلی همانطور که از بسیاری از تعهدات خود خارج شد از تعهد خود در برجام نیز خارج شد و شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند اگر تحریم‌ها را ادامه و فشارها را افزایش دهند می‌توانند به ایران بازگردند، آمریکا یک هدف دارد و آن اینکه دوباره به تهران بازگردد و بر مردم مسلط شود اما به این هدف دست نخواهند یافت. ملت ایران در طول سال‌های انقلاب و مبارزات خود ایستادگی کرد و باز هم ایستادگی خواهد کرد.

وی افزود: آمریکا به این اهداف دست نخواهد یافت همانطور که در گذشته دست نیافته است اما در عین حال اقدامات آمریکا فشارهایی را به ما وارد کرد. کاروان تدبیر و امید مسیری را در سال ۹۲ آغاز کرده بود و پیش می‌رفت و هدف ما هم روشن بود و در این مسیر به قله‌هایی هم دست یافتیم اما راهزنان به ما حمله کردند و موجب شد در این مسیر مقداری متوقف شویم و کار برای ما سخت شود.

روحانی گفت: قدرت بزرگ آمریکا و صهیونیسم و ارتجاع منطقه دست به دست هم دادند تا ملت ایران را به زانو در بیاورند و انتقام چهل ساله خود را بگیرند، بنابراین در زمینه ارز و کالا مشکلاتی را ایجاد کردند اما دولت نه نا امید شد و نه خسته شد و نه دست روی دست گذاشت.

وی ادامه داد: پس از آنکه مشکلات ارزی ایجاد شد به طور مداوم به فکر این بودیم که چگونه این نابسامانی‌ها و تنش‌ها را کنترل و مداوا کنیم. نسبت به فشارها و تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شد بخش‌های مختلف دولت مخصوصاً بانک مرکزی توانست تا حد زیادی قیمت ارز را کنترل کند و نگذاشتیم قیمت ارز به حرکت خود ادامه دهد و توانستیم آن را مهار کنیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: دشمن قصد داشت نرخ تورم را به صورت روزانه افزایش دهد. در شهریور ماه و مهر ماه مشکلات زیادی داشتیم و تورم ماهانه ما ۷ واحد درصد بود اما این تورم را مهار کردیم و به ۱.۶ دهم درصد رساندیم اما فشار و سختی در تهیه برخی اقلام بر مردم وارد شد و مردم سال را با سختی، فشار و مشکلات گذراندند.

وی تصریح کرد: بدانید که دولت تمام توان و قدرت خود را به کار گرفته و باز هم به کار خواهد گرفت و ما نسبت به آینده نه تنها ناامید نیستیم بلکه کاملاً امیدوار هستیم. در این زمینه رسانه‌های ما وظیفه دارند در جامعه اتحاد و امید ایجاد کنند البته مشکلات هست اما می‌توان از آن عبور کرد.

روحانی اظهار داشت: آمریکا در تحقق اهدافی که مدنظر داشت ناموفق بود و انتظار داشت بعد از خروج از برجام بلافاصله ایران نیز از برجام خارج شود و سپس اروپا نیز از آمریکا حمایت کرده و از برجام خارج شود اما به هیچکدام از اهداف خود دست نیافت. جمهوری اسلامی ایران به صورت حساب شده عمل کرد و مورد احترام جامعه بین الملل قرار گرفت. ما نقشه آمریکا برای اعمال تحریم‌های بیشتر از سوی جامعه بین المللی را خنثی کردیم. اروپا هم زیر بار آمریکا نرفت. امروز جز چند کشور کوچک، همه کشورها هم‌پیمان ایران هستند.

رئیس جمهور گفت: بخش حقوقی دولت شامل معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزیر دادگستری و وزیر خارجه مسئول هستند لایحه شکوائیه علیه همه آنهایی که در آمریکا در تبانی و اجرای تحریم دخالت دارند به عنوان جنایت علیه بشریت تهیه کرده و این لایحه را در دادگاه صالحه در داخل کشور مطرح کنند. اگر دادگاه به نفع این لایحه حکم دهد آن را دنبال خواهیم کرد.

روحانی اظهار داشت: تحریم‌های آمریکا در واقع علیه حکومت ایران و فناوری هسته‌ای نبوده است بلکه علیه زندگی عادی ملت سلامت بوده است.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه