تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر مسئول روزنامه جوان:
دانشجویان سطح آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر مسئول روزنامه جوان با تاکید بر اینکه دانشجویان باید سطح آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهند، گفت: دانشجویان در معرفی فساد نقشی موثر و تاثیرگذار دارند.

به گزارش مرآت، عبدالله گنجی شامگاه شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه دامغان بابیان اینکه افزایش قیمت بنزین تصمیم سران قوا بوده است، افزود: اینکه برخی افراد از درون مجلس آن را غیر این خواندند، توسط رئیس دفتر و سخنگوی دولت تکذیب شد.

مدیر مسئول روزنامه جوان بابیان اینکه ۱۶ آذر روز علمی و سیاسی و نمادی از مطالبه‌گری دانشجویان و مانوری از ظرفیت‌های دانشجویی است، ابراز داشت: در حوزه جریان دانشجویی ایران شاکله خوبی در ذهن مردم وجود دارد، دانشجو بهترین لحظات زندگی را دارد و روز دانشجو لحظات شیرین و به‌یادماندنی، فضایی آرمانی و خاطره‌ساز است.

گنجی بابیان اینکه حرکت سیاسی‌ دانشجویی به ۱۶ آذر و روز دانشجو لقب پیداکرده است، تصریح کرد: در روز تاریخی ۱۳۳۲ اعتراض دانشجویان به رسمیت شناخته نشد ولی هنگامی که در سوم آبان ۵۸ امام پشت صحنه دانشجویان قرار گرفت و با آمدن ایشان این حرکت تاریخ‌ساز و به نام روز دانشجو معرفی شد.

وی بابیان اینکه از سال ۷۰ بسیج دانشجویی و انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها ایجاد و راه‌اندازی شدند، افزود: امروز فضای دانشگاه مطلوب است و این در حالی است که درگذشته اصلا فضای مناسبی برای دانشجویان وجود نداشت که باید گفت به دانشجو و دانشگاه ظلم شده است.

مدیر مسئول روزنامه جوان بابیان اینکه امام راحل ۵۴ بار کلیدواژه لانه جاسوسی را به کاربرد که پنج بار به عنوان لانه فساد از آن یادکردند، ابراز داشت: اسنادی که از آن خانه به دست آمد تاریخ‌ساز شد و امام راحل فرمودند باید درس بزرگی از تصویر لانه جاسوسی و حرکت‌های سیاسی دانشجویان گرفت.

گنجی بابیان اینکه امام راحل از تسخیر لانه جاسوسی به عنوان انقلاب دوم و معجزه انقلاب یادکرده است، تصریح کرد: اسناد مهمی پس از تسخیر لانه جاسوسی کشف و به دست آمد لذا امام راحل نیز کار دانشجویان را به نام آن‌ها ثبت کرد، قبل از پیروزی انقلاب هیچ جایگاهی برای دانشجویان وجود نداشت ولی امروز مشاهده می‌شود که تشکل‌های مختلفی در فضای دانشگاهی مشغول فعالیت هستند.

وی بابیان اینکه دانشجو باید سطح آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهد، افزود: دانشجو را باید به رسمیت شناخت، دانشجویان در معرفی فساد در جوامع نقش موثر و تاثیر گذار دارند، امروز دانشجو به یک بلوغ فکری رسیده و جریان‌ساز شده است لذا باید به دانشجو و به اندیشه‌های والای آن‌ها اعتماد کرد.

مدیر مسئول روزنامه جوان بابیان اینکه ایجاد و راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها از مطالبات رهبر معظم انقلاب است، ابراز داشت: دانشجویان باید در یک فضای آزاد و به دور از مسائل امنیتی حرف‌های خودشان را بزنند.

گنجی مجلس دهم را ضعیف‌ترین مجلس در طول بعد از پیروزی انقلاب برشمرد و بابیان اینکه نمایندگان نتوانستند در این دوره عملکرد موفقی را از خود بر جای بگذارند، اضافه کرد: مردم باید نمایندگانی انتخاب کنند که دستشان در مسائل اقتصادی نباشد.

وی بابیان اینکه از مجلس پنجم تاکنون نمایندگان پولدار وارد مجلس شدند که درد خدمت به مردم را هیچ وقت لمس نکردند، اضافه کرد: در مواقعی که باید قانونی به تصویب مجمع تشخیص مصلحت می‌رسید ۸۰ درصد نظر مجلس مورد تایید قرار می‌گرفت و ۲۰ درصد نظر شورای نگهبان در آن اعمال می‌شد.

مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه