تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفتگو با خبرنگار مرآت:
خون شهید سلیمانی، کوره‌راه‌های سازش با صهیونیست‌ها و آمریکا را مسدود می‌کند/همگرایی بین‌المللی میان جریانات مقاومت اسلامی پس از شهادت سردار
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: خون شهید سلیمانی کوره‌راه‌های سازش با صهیونیست‌ها و آمریکا را مسدود می‌کند.

به گزارش خبرنگار مرآت، سخن گفتن از شهید سلیمانی، بی‌تردید زمان‌مند نیست اما در این ایام که مراسمات مختلفی در ایران و دیگر کشورهای منطقه، برای پاسداشت چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی و همراهانش برگزار شده و نیز وصیت‌نامه آن شهید والامقام انتشار یافته است، مجال مناسبی برای گفتگوی بیش‌تر پیرامون تأثیرات اقدامات و شهادت حاج قاسم سلیمانی فراهم شده است. به همین بهانه، گفتگویی با ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق ترتیب دادیم؛ کسی که مدت‌ها همرزم و همکار شهید سلیمانی بوده است. بی‌درنگ شما را به مطالعه این گفتگو که حاوی نکاتی مهم پیرامون ادامه پیامدهای ترور سردار سلیمانی است، دعوت می‌کنیم.

شهادت سپهبد سلیمانی منجر به سلسله‌ای از تحولات سیاسی-نظامی در منطقه ما شد. آینده این تحولات را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

من در ابتدا لازم می‌دانم یاد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان را گرامی بدارم. نام این دو شهید عزیز آن‌قدر بزرگ است که نام همراهانشان را در سایه قرار داده است؛ اما هریک از همراهان، از افراد والامقامی بودند که این فرماندهان بزرگ را یاری می‌کردند؛ به همه آن‌ها درود می‌فرستم.

شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس  هم برای آحاد ملت و هم برای دنیای اسلام و جبهه‌های مقاومت شخصیت‌های شناخته‌شده‌ای بودند. این انسان‌های بزرگ و ارزشمند نقش مهمی در تقویت جبهه مقاومت اسلامی و راه و مکتب مقاومت داشتند؛ لذا نیروهای مقاومت به راه و مکتب این شهدا که ادامه راه مقاومت است، تمسک خواهند کرد.

خون این شهدا در وهله نخست سبب می‌شود که کوره‌راه‌های کوچکی که به سازش با صهیونیست‌ها و استکبار منتهی می‌شود، مسدود شود. در منطقه شاهد هستیم که مقاومت اسلامی، جدی‌تر و قدرتمندتر پیش خواهد رفت. از طرفی خون این شهدای عزیز، یک همگرایی بین‌المللی و یک علاقه‌مندی همه‌جانبه میان جریانات مقاومت اسلامی ایجاد کرد. اگر در گذشته این جریانات به صورت پراکنده عمل می‌کردند و هریک در مسیری اهداف خود را دنبال می‌کردند، خون این شهدای عزیز سبب نوعی همگرایی در میان آن‌ها شده است.

دوم آن که علاقه جریانات مقاومت به یکدیگر بیشتر و ارتباط آن‌ها قوی‌تر شده است؛ چراکه همه خود را در مسیر یک هدف می‌بینند و آن هدف، «مبارزه» است؛ مبارزه برای احقاق حق خود. آن‌ها می‌کوشند که با ظلم بجنگند و در برابر استکبار مقاومت کنند.

سوم آن که اکنون اراده‌ای جدی‌تر در جهت خونخواهی این شهدا به ویژه شهید سلیمانی ایجاد شده است. همانطور که مردم ایران خونخواهی را مطالبه می‌کنند، ما در عراق شاهد هستیم که مردم این کشور نیز خواهان خونخواهی ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی هستند. در مراسماتی که برای بزرگداشت این شهدا برگزار می‌شود، خواسته مردم این است که انتقام خون شهدا گرفته شود و بیگانگان و اشغالگران و نیروهای آمریکایی از منطقه اخراج شوند.

در مجموع، نتیجه این شهادت، روز به روز بیشتر خود را نشان می‌دهد. طی چند روز گذشته، مراسمات پرشماری در بغداد و دیگر شهرهای عراق و حتی در محل شهادت سردار در جاده فرودگاه برگزار شده است و خواست همه ادامه راه شهدا و مقاومت و خروج آمریکایی‌ها از سرزمین‌های اسلامی است.

شما اخیرا درباره محتوای نامه‌ای که شهید حاج قاسم سلیمانی در سفر به عراق حامل آن بودند سخن گفته‌اید و در سخنان خود اشاره کرده‌اید که پیام کلی ایشان؛ مثل سایر اقدامات ایشان در جهت گسترش صلح بوده است. غرب همواره کوشیده است تصویر نامطلوبی از رزمندگان ما به دنیا ارائه کند و آن‌ها را تروریست بخواند اما این معادله در ماجرای ترور شهید سلیمانی کاملا معکوس شد. آیا از این فرصت به شایستگی بهره برده‌ایم؟

هم شهید عزیز، حاج قاسم سلیمانی و هم رزمندگان جبهه‌های مقاومت؛ هدفشان امنیت و صلح است. استکبار، صهیونیسم و جریان ترور در منطقه، عاملان اصلی ناامنی هستند. چه کسانی منطقه را ناامن کرده‌اند و به عملیات‌های تروریستی دست می‌برند؟ چه کسانی نفت منطقه را به یغما می‌برند؟ چه کسانی کشورهای منطقه را به جان یکدیگر می‌اندازند؟ چه کسانی بازار فروش سلاح در منطقه را در اختیار گرفته‌اند؟ پاسخ این پرسش‌ها غیر از «آمریکایی‌ها» است؟

اگر کسانی جنگ‌طلب و تروریست باشند؛ اگر کسانی به دنبال اختلاف‌افکنی باشند و اگر کسانی به دنبال فتنه و تهدید و تحریم و ترور باشند، آمریکایی‌ها هستند. چهره جبهه مقاومت و فرماندهان و شهدای بزرگ آن، شهید سلیمانی و دیگران، چهره صلح‌خواهی و امنیت‌خواهی و امنیت‌زایی است و مبارزه آن‌ها، مبارزه برای رسیدن به حقوق حقه مبارزین و مردم است.

تکرار می‌کنم؛ آن‌چه که در دستور کار نیروهای مقاومت قرار دارد، این است که به حقوق واقعی خود دست پیدا کنند و چون دشمنان آن‌ها مانع از دستیابی به این حقوق هستند و در این راه سلاح به دست گرفته‌اند و به روی جبهه مقاومت آتش گشوده‌اند، نیروهای مقاومت باید از خود دفاع و خود را مجهز و مسلح کنند. اگر نیروهای مقاومت روزی با سنگ و چوب با دشمنان می‌جنگیدند، اکنون باید خود را به قوی‌ترین سلاح‌ها مجهز کنند تا بتوانند در برابر تهدید استکبار و صهیونیسم از حقوق خود به خوبی و با قدرت دفاع کنند.

به تازگی وصیت‌نامه شهید سلیمانی توسط فرمانده جدید نیروی قدس سپاه قرائت شد؛ وصیت‌نامه‌ای که مضامین ویژه آن مورد توجه بسیار واقع شده است. تحلیل شما از ویژگی‌های این وصیت‌نامه چیست؟

من چندین‌بار این وصیت‌نامه را با دقت مطالعه کردم. این وصیت‌نامه بسیار درس‌آموز است و برای کسانی که به شهید سلیمانی علاقه‌مندند راهنماست. وصیت‌نامه شهید سلیمانی هم از جنبه‌های معنوی ویژه‌ای برخوردار است و هم در مقابل مسائل مختلف، راه را نشان داده است. دوران حیات شهید، مملو از تلاش و فداکاری و خدمت و مردم‌دوستی و مبارزه و شجاعت بوده است و ایشان در وصیت‌نامه خود همین مسیر را نشان داده‌اند؛ مثل چراغی که راه را روشن می‌کند.

بابت وقت ارزشمندی که در اختیار ما قرار دادید سپاسگزاریم.

من هم از شما و همکارانتان تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه