تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

استاندار سمنان مطرح کرد:    
حمایت از طرح‌های تولیدکننده انرژی پاک در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
استاندار سمنان گفت: ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی و تولید انرژی پاک از هشت اولویت اصلی این استان است که از سرمایه‌گذاران این بخش حمایت می‌شود.

به گزارش مرآت، علیرضا آشناگر استاندار سمنان، در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث پروژه نیروگاه خورشیدی (فتو ولتائیک) ۱۰ مگاواتی شهید حمید باکری سمنان اظهار کرد: احداث نیروگاه‌های خورشیدی و تولید انرژی پاک از هشت اولویت اصلی و ضروری استان سمنان است.

وی با بیان اینکه استان سمنان در طول سال بالغ‌بر ۳۰۰ روز آفتابی دارد که باید از این فرصت در جهت تولید انرژی نهایت استفاده را ببریم، اضافه کرد: هم‌اکنون در بخش‌هایی از این استان برای فرآوری معادن و گسترش صنایع مشکل جدی تأمین انرژی برق وجود دارد.

استاندار سمنان ادامه داد: به‌خصوص در جنوب شاهرود و دامغان که معادن خیلی خوبی داریم، مشکل تأمین برق وجود دارد که رفع این کمبودها در پروژه‌های مصوب دولت در سفر به استان سمنان نیز دیده شده است که امیدواریم دستگاه‌ها به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند.

آشناگر بیان کرد: استفاده از انرژی‌های نو در برخی موارد با توجه به تحریم‌ها، پرهزینه است؛ اما در نهایت می‌تواند برای استان سمنان و کشور مفید و به‌صرفه باشد.

وی افزود: باید تمام تلاش خود را برای حمایت از سرمایه‌گذاران این حوزه به کار بگیریم و در این راه همچنین نیاز است از تجارب موفق دیگر کشورها استفاده کنیم.

استاندار سمنان گفت: هر چند در بخش منابع آبی با کمبودهایی مواجه هستیم؛ اما در بخش باد و استفاده از این نعمت الهی برای تولید انرژی نیز ظرفیت‌های مطلوبی در این استان وجود دارد که می‌توان به نحو مطلوب از آن بهره برد.

آشناگر عنوان کرد: وجود اراضی بلامعارض و گسترده‌ای که در استان سمنان وجود دارد، با توجه به نزدیکی به پایتخت کشور از مزیت‌های خوب استان در بخش توسعه است.

انتقال آب دریای خزر موانع توسعه سمنان را برطرف می‌کند

وی تأکید کرد: امیدواریم با مطالبه عمومی و پیگیری‌های رئیس جمهوری، مسأله انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی رفع شود که با این مهم بخشی از موانع توسعه استان سمنان برطرف خواهد شد.

استاندار سمنان اظهار کرد: امیدواریم با تحقق این مهم و تأمین انرژی، بخشی از اشتغال کشور را که می‌توان با توجه به بضاعت‌های استان در این منطقه فراهم کرد، محقق سازیم.

آشناگر افزود: هر سرمایه‌گذاری که در این زمینه ورود پیدا کند، قطعاً در تمامی مراحل به‌صورت همه‌جانبه مساعدت‌های لازم را به کار خواهیم گرفت؛ چراکه این مهم جزو ضروریات استان است.

وی تصریح کرد: مدیریت استان سمنان در جلسات مختلف در این زمینه اعلام تمایل کرده و همچنین زمینه‌های مختلف را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم ساخته است.

استاندار سمنان بیان کرد: در همین راستا پروژه‌ای با اعلام نیاز ۱۰۰ هکتار زمین در شاهرود در کمتر از ۱۰ روز تعیین تکلیف و واگذاری زمین انجام شد تا صاحبان صنایع مشغول به فعالیت و سرمایه‌گذاری شوند.

وی با بیان اینکه نهایت کمک و همکاری با صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران از سوی مدیریت استان سمنان صورت خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای این طرح احداث نیروگاه‌ خورشیدی، در آینده شاهد اجرای پروژه‌های متعدد و مشابه این طرح در استان باشیم.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه