تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

همه اعدادِ مربوط به داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات مجلس؛
جوان‌ترین و مُسن‌ترین ثبت‌نام‌کنندگان متعلق به کدام حوزه‌های انتخابیه هستند؟/ کدام حوزه‌ها کم‌ترین و بیش‌ترین شمار ثبت‌نام‌کنندگان را داشته‌اند؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
به ازای هریک از کرسی‌های چهارگانه نمایندگی در استان سمنان، 39 نفر برای کاندیداتوری در انتخابات پیش‌رو ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مرآت، حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان سمنان صبح امروز در نشست مشترک مسئولان با خبرنگاران با عنوان «نشست تبیینی، اطلاع‌رسانی و خبری» با اعلام این خبر که برابر آخرین آمار، 157 نفر برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند گفت: از این تعداد، 138 نفر مرد و 19 نفر زن هستند؛ بعبارتی 88 درصد از داوطلبان را مردان و 12 درصد از آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

خجسته‌پور در ادامه با یادآوری این مطلب که در دوره پیشین، تعداد کل ثبت‌نام‌کنندگان 109 نفر شامل 105 مرد و 4 زن بودند گفت: بر این اساس، در مجموع نسبت به دوره پیشین، شمار ثبت‌نام‌کنندگان به میزان 48 نفر افزایش یافته است؛ افزون بر این شاهد رشد 375 درصدی حضور داوطلبان زن در عرصه کاندیداتوری بوده‌ایم.

وی آمار روزانه ثبت‌نام‌کنندگان به ترتیب از روز اول تا هفتم را 9، 10، 13، 14، 31، 17 و 63 نفر عنوان کرد و گفت: بنابراین کم‌ترین آمار ثبت‌نام‌کنندگان مربوط به روز نخست و بیش‌ترین آمار مربوط به روز پایانی ثبت‌نام بوده است.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان با بیان این که به طور میانگین به ازای هریک از کرسی‌های چهارگانه نمایندگی در استان سمنان 39 نفر ثبت‌نام کرده‌اند اظهار داشت: از این تعداد، 6 نفر دارای سابقه نمایندگی در ادوار مختلف هستند و 24 نفر نیز دارای سابقه کاندیداتوری هستند؛ ضمن آن که 21 نفر از ثبت‌نام‌کنندگان مجرد و 136 نفر متأهل هستند.

خجسته‌پور با اعلام این مطلب که 22 نفر از ثبت‌نام‌کنندگان دارای مدرک دکتری، 125 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، 4 نفر دارای مدرک لیسانس و 6 نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند گفت: مدرک افراد دارنده لیسانس، بر حسب سوابق ایثارگری و جانبازی معادل ارشد محسوب شده و امکان ثبت‌نام یافته‌اند.

ثبت‌نام 46 نفر در رده سنی 50 تا 75 سال

وی با بیان این که شمار ثبت‌نام‌کنندگان در رده سنی 30 تا 40 سال نسبت به دوره پیشین به میزان 40 نفر افزایش یافته است گفت: بر این اساس 70 نفر در رده سنی 30 تا 40 سال، 111 نفر در رده سنی 30 تا 50 سال، 46 نفر در رده سنی 50 تا 75 سال ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون سیاسی-امنیتی استاندار سمنان ضمن تشریح جزئی‌تر آمار ثبت‌نام‌کنندگان در رده‌های سنی مختلف، با اشاره به ثبت‌نام 41 نفر در رده سنی 30 تا 35 سال گفت: افزون بر این، 29 نفر در رده سنی 36 تا 40 سال، 18 نفر در رده سنی 41 تا 45 سال و 23 نفر در رده سنی 46 تا 50 سال ثبت‌نام کرده‌اند.

خجسته‌پور ادامه داد: شمار ثبت‌نام‌کنندگان در رده سنی 51 تا 55 سال 15 نفر، در رده سنی 56 تا 60 سال 21 نفر، در رده سنی 61 تا 65 سال 7 نفر، 66 تا 70 سال 2 نفر و 71 تا 75 نفر یک نفر است.

وی جوان‌ترین کاندیدا را یک مردِ 30 ساله متولد شهریور 68 از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه عنوان کرد و گفت: مسن‌ترین داوطلب نیز مردی 71 ساله متولد اردیبهشت 1327 در حوزه انتخابیه دامغان است.

حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان کم‌ترین آمار ثبت‌نام‌کنندگان را داشته است

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان با اعلام این خبر که بیش‌ترین تعداد ثبت‌نام‌کنندگان با آمار 53 نفر مربوط به حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه است گفت: حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان با آمار 21 نفر کم‌ترین تعداد ثبت‌نام‌کنندگان را داشته است؛ در حوزه‌های انتخابیه شاهرود و میامی و دامغان نیز به ترتیب 51 و 32 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

خجسته‌پور با بیان این که شمار ثبت‌نام‌کنندگان در سمنان 24 نفر، شاهرود 14 نفر و دامغان 11 نفر نسبت به دوره قبل افزایش داشته است گفت: شمار ثبت‌نام‌کنندگان در حوزه انتخابیه گرمسار یک‌نفر کاهش داشته است.

وی با اشاره به ثبت‌نام 4 خانم در هریک از حوزه‌های انتخابیه‌ی سمنان، مهدیشهر و سرخه و گرمسار و آرادان گفت: این در حالی است که در دوره پیشین، تمامی ثبت‌نام‌کنندگان در این دو حوزه انتخابیه، مرد بوده‌اند؛ در این دوره بیش‌ترین حضور بانوان مربوط با آمار 8 نفر، مربوط به حوزه انتخابیه شاهرود و میامی است؛ کم‌ترین میزان حضور بانوان نیز با 3 نفر مربوط به حوزه انتخابیه دامغان است.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه