تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
جهانی شدن آغازی بر پایان یکجانبه گرایی آمریکا
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کارشناس مسائل بین الملل گفت: تحولات اقتصادی دنیا و بحث جهانی شدن یکی از عوامل مقابله و پایان دادن به یکجانبه گرایی آمریکا است.

به گزارش مرآت، قاسم محبعلی ، با اشاره به نقد یکجانبه گرایی آمریکا توسط کشورهای اروپایی در کنفرانس امنیتی مونیخ، گفت: اروپایی ها از آمریکا دلخور هستند زیرا از زمانی که ریاست جمهوری ترامپ آغاز شده است، واشنگتن تصمیمات خود را گرفته و به متحدانش در اروپا تحمیل می کند.

او افزود: مفهوم انتقادات اروپایی ها در قبال آمریکا این نیست که آنها از ایالات متحده جدا شده اند، بلکه به این معناست که آنها از از سیاست های ترامپ دلخور هستند زیرا در زمان باراک اوباما، این کشور با متحدان اروپایی و سایر متحدان خود هماهنگ بود؛ بنابراین انتقاد این کشورها به این دلیل است که مایل هستند کاخ سفید اروپایی ها را هم در تصمیمات خود شریک کند.

محبعلی با بیان اینکه جهان در حال تغییر است و قدرت های جدیدی مانند چین و هند خارج از غرب شکل گرفته اند، اظهار کرد: این کشورها هم از نظر اقتصادی و هم از نظر قدرت بین المللی در حال پیشرفت هستند و این امر  باعث ایجاد تغییراتی در آینده جهان می شود.

بیشتر بخوانید: ایران حاضر به مذاکره دوباره بر سر برجام نیست/ یک اسب را دو بار نمی‌خرند

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه تحولات اقتصادی دنیا و بحث جهانی شدن یکی از عوامل مقابله و پایان یکجانبه گرایی است، تصریح کرد: امروزه کشورهایی مانند چین، هند، برزیل و ... رو به پیشرفت هستند، از طرفی دیگر هم اتحادیه اروپا ضعیف شده و قدرت سابق را ندارد؛ از سوی دیگر در خاورمیانه هم روس ها که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی حضور خود را کم کرده بودند، امروزه به منطقه بازگشته اند و تمام این دلایل بر قدرت بین المللی آمریکا بویژه از جنبه اقتصادی و نظامی تاثیر گذاشته است.

او در پایان با اشاره به ضعیف شدن کشورهای غربی در جامعه بین الملل گفت: امروزه از جنبه اقتصادی و تکنولوژی چینی ها جای آمریکا و اروپا را گرفته اند؛ چراکه جهانی شدن باعث شده بخشی از امکانات بین المللی مانند سرمایه، تکنولوژی، اقتصاد و... که پیش از این در انحصار کامل غرب بود، در سایر نقاط جهان هم ایجاد شود

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/م

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه