شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان به ریاست استاندار برگزار شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان به ریاست استاندار در سالن جلسات استانداری سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرآت، جلسه شورای آموزش و پرورش استان به ریاست سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان و با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  سمنان برگزار شد.

طی ۷ ماه گذشته، ۴ جلسه شورای آموزش و پرورش با ۲۴ مصوبه برگزار شد

محمد دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش در استان خاطر نشان کرد: طی ۷ ماه گذشته، ۴ جلسه شورای آموزش و پرورش با ۲۴ مصوبه برگزار شد که عمده این‌مصوبات اجرایی شده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

وی افزود: در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ ،سی و نُهمین دوره مسابقات نماز، قرآن و عترت به صورت مجازی در استان با حضور یک هزار دانش آموز برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه " تسهیل فرصت یادگیری با کیفیت در گام دوم انقلاب " ، شعار سال تحصیلی جاری است تصریح کرد: اجرای سند تحول بنیادین، راهبرد وزارتخانه آموزش و پرورش و همچنین این اداره کل در استان است.

دستورانی ادامه داد: از نظر سرانه امکانات در وضعیت مطلوبی قرار داریم، شاخص جمعیت دانش آموزی استان نسبت به سایر استان ها پایین تر است و سرانه با سوادی در استان بالاست.

وی با بیان اینکه ضریب پراکندگی بالا، بزرگترین چالش ما در آموزش و پرورش استان است عنوان کرد: ضریب پراکندگی بالا، بزرگترین چالش ما در آموزش و پرورش استان است که ما را با کمبود نیروی انسانی و امکانات مواجه می سازد که از لحاظ پوشش دوره های تحصیلی مختلف، آموزش و پرورش استان در وضعیت خوبی قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان درباره کلاس های درس در استان اظهار کرد: یک هزار و ۱۴۷ مدرسه با ۵۷ هزار کلاس درس در استان داریم که ۱۲۶ هزار دانش آموز در این کلاس های درس به تحصیل می پردازند و ۸ هزار و ۵۰۰ معلم و مجموعا ۱۰ هزار نفر پرسنل در مجموعه آموزش و پرورش استان فعالیت دارند.

دستورانی یادآور شد: ۲۱ هزار دانش آموز ما در استان در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند و ۱۰ هزار نفر کم سواد و بی سواد در استان داریم که برای ۳ هزار نفر برنامه در دستور کار قرار دارد و در دو سال اخیر در بحث سند شتاب بخشی سواد آموزی در استان، رتبه های برتر کشوری را کسب کردیم.

وی با اشاره به واکسیناسیون دانش آموزان بیان کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد معلمان و ۷۰ درصد دانش آموزان استان در بحث کرونا واکسینه شدند و بر اساس دستورالعمل ها و ابلاغیه های بهداشتی، یک سوم مدارس استان به تعداد ۳۳۵ مدرسه با ۱۷ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری به صورت حضوری فعال شدند که عمدتا در مناطق روستایی و عشایری استقرار دارند.

65 درصد جمعیت دانش آموزان تحت ‌پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان، تاکنون واکسن دریافت کرده اند

دکتر جعفر جندقی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان با بیان اینکه 65 درصد جمعیت دانش آموزان تحت ‌پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان، تاکنون واکسن دریافت کرده اند گفت: دو سوم دانش آموزان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان واکسن زدند و نیاز است تا دانش آموزان و معلمان استان نسبت به امر واکسیناسیون کرونا اقدام کنند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

وی افزود: دستورالعمل هایی برای مدیریت هوشمند رعایت پروتکل ها در آینده لحاظ خواهد شد و برای واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان استان هیچ‌ محدودیتی نداریم و می توانیم با هماهنگی آموزش و پرورش در هر نقطه و مکانی نسبت به واکسیناسیون این عزیزان اقدام کنیم.

روند اجرای واکسیناسیون فرهنگیان، معلمان و دانش آموزان استان باید تسریع یابد

سید محمدرضا هاشمی، استاندار سمنان در پایان جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: امر واکسیناسیون فرهنگیان، معلمان و دانش آموزان استان یکی از مباحث بسیار ضروری است که باید روند اجرای این ‌مهم تسریع یابد و لازم است تا کسانیکه از واکسن کرونا استفاده نکردند، در کوتاهترین زمان ‌ممکن واکسینه شوند.

وی افزود: بالغ بر ۱۹ ماه است که با همه گیری ویروس کرونا، در بین ارتباط دانش آموز و خانواده با مدرسه و همچنین ارتباط دانش آموز با جامعه، فاصله افتاده است که این‌ مهم آسیب بسیار جدی برای این ۳ رُکن اصلی آموزش و پرورش به همراه خواهد داشت.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به پتانسیل بهداشتیاران و مربیان بهداشت خاطر نشان کرد: از پتانسیل بهداشتیاران و مربیان بهداشت در بحث نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در مدارس و فضاهای آموزشی  استفاده شود و تمام جامعه، بخصوص فرزندان ما در آموزش و پرورش، در بحث مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامت در اولویت کاری قرار دارند و باید در این حوزه به صورت جدی و ویژه اقدام کنیم.

هاشمی یادآور شد: قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش، یکی از مترقی ترین قوانین‌ کشور است؛ عمومی نمودن مساله آموزش و پرورش، جلب و مشارکت مردم در این حوزه و نظارت مردم بر آن، از اهداف اصلی تشکیل این شورا بوده و خواهد بود که نیاز است توجه جدی به آن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مردم زمانی در حوزه های مختلف مشارکت مطلوبی دارند که آشنایی با عملکرد درونی و برونی یک سازمان داشته باشند و نیاز است تا آموزش و پرورش نسبت به تحقق این مهم، اقدام کند اظهار کرد: در خصوص تامین وسایل دریافت آموزش مجازی همچون تبلت، نیاز است تا از ظرفیت خیرین استفاده کنیم و نباید دانش آموزی در استان به دلیل محرومیت و نداشتن تبلت، از تحصیل باز بماند.

استاندار سمنان ادامه داد: با توجه به فرارسیدن فصل سرما، ضرورت دارد تا دستورالعمل ویژه مقابله با کرونا در فصل سرما و شرایط برگزاری کلاس های حضوری، تدوین و ابلاغ شود و در بحث ایجاد نشاط اجتماعی و سواد حرکتی در بین دانش آموزان، به منظور افزایش نشاط و سلامت جسمی و همچنین سلامت روان، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با مشارکت آموزش و پرورش برنامه ویژه ای تدوین و اجرایی کنند.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.