تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون دانشجویی دانشگاه سمنان خبر داد:
جذب 50 دانشجوی خارجی در دانشگاه سمنان در سال تحصیلی جدید/ بهره برداری از خوابگاه 260نفره تا مهر 99
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون دانشجویی دانشگاه سمنان از سهم یک درصدی دانشکاه سمنان در افزایش دانشجویان خارجی خبر داد و گفت: دانشگاه سمنان نیز تلاش می کند تا در سال 1404ف تعداد دانشجویان خارجی خود را به 800 نفر برساند.

به گزارش خبرنگار مرآت، بهروز گل محمدی معاون دانشجویی دانشگاه سمنان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سیاست وزارت علوم، بین المللی سازی دانشگاه ها است گفت: متاسفانه کشور ما وضعیت مناسبی در جذب دانشجویان خارجی ندارد و با یک درصد، کمترین جذب دانشجویان خارجی را دارد.

گل محمدی با اشاره به هدف گذاری وزارت علوم برای افزایش دانشجویان خارجی گفت: در حال حاضر 40 هزار دانشجوی غیرایرانی در حال تحصیل هستند  و برای افق 1404 برنامه ریزی شده تا این عدد به 80 هزار نفر برسد.

وی از سهم یک درصدی دانشکاه سمنان در افزایش دانشجویان خارجی خبر داد و گفت: دانشگاه سمنان نیز تلاش می کند تا در سال 1404ف تعداد دانشجویان خارجی خود را به 800 نفر برساند.

معاون دانشجویی دانشگاه سمنان با بیان اینکه 50 دانشجوی عراقی در سال تحصیلی جدید در دانشگاه سمنان مشغول به تحصیل خواهند شد عنوان کرد: در حال حاضر امور اقامت و روادید این افراد اانجام شده است و دوره زبان فارسی آن ها نیز در شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: افتتاح امور کنسولی در دانشگاه‌ها یکی از موارد مهمی است که به جذب دانشجویان خارجی کمک می‌کند؛ دانشگاه سمنان جزو هشت دانشگاهی بوده که امور کنسولی در آن راه‌اندازی شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه سمنان با بیان اینکه تنها ۳۰ درصد دانشجویان دانشگاه سمنان بومی هستند، با اشاره به ظرفیت 4هزار نفری خوابگاه های این دانشگاه گفت: در حال حاضر همه دانشجویان روزانه دانشگاه سمنان یک سال می‌توانند از خوابگاه‌های این دانشگاه استفاده کنند و تلاش می کنیم با ساخت خوابگاه های جدید این ظزفیت افزایش یابد.

گل محمدی از احداث خوابگاه 260 نفری در سمنان خبر داد و گفت: یک بلوک خوابگاهی با ظرفیت 260 نفر تا مهرماه سال ۹۹ در دانشگاه سمنان به بهره‌برداری می‌رسد و این طرح هم‌اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی همچنین اضافه کرد: با استفاده از کمک‌های خیران، ۶ سوئیت با ظرفیت ۵۰ نفر برای خوابگاه دانشجویان متأهل دانشگاه سمنان در حال ساخت است.

انتهای پیام/ن

دیدگاه ها

ظلم دانشگاه سمنانمتاسفانه هر روز شاهد ظلمی تازه در حق نیروهای حق التدریس دانشگاه ها هستیم. این مورد حقیقتا ً شاهکار است. با کمال تاسف و ناباوری، هییئت رئیسه دانشگاه سمنان تصویب کرده است حق التدریس استادانی که چند ساعت غیبت در طول ترم داشته اند، یک سال به تأخیر اندازد. چه بهانه عجیبی برای حل کمبود بودجه!از این ظلم اشکار و اقدام غیرقانونی و غیر انسانی، آن هم در حق کسانی که هیچ حامی و پشتیبانی ندارند و بسیاری از آنان امرار معاششان به همین مبالغ ناچیز حق التدریس وابسته است، به کجا شکایت شود؟ی
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه