تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان در نشست با خبرنگاران:
تولیدکنندگان محصولات غیرضروری نسبت به تعطیلی واحدهای خود اقدام کنند/ زندان‌های استان با حداقل ظرفیت خود پابرجا هستند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: به واحدهای تولیدی غیرضروری توصیه کرده‌ایم که نسبت به تعطیلی واحدهای خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار مرآت، حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان در نشست با شماری از اصحاب رسانه با بیان این که در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از یک‌سو به دنبال پاسخ به نیازهای ضروری و اداره امور جامعه و از سوی دیگر به دنبال قطع زنجیره انتقال بیماری هستیم اظهار داشت: ما نباید مانع از انجام روند عادی زندگی مردم باشیم؛ لذا نیازمند یک همکاری دوجانبه با مردم هستیم.

خجسته‌پور با اعلام این مطلب که در روز نهم فروردین‌ماه 412 هزار و 200 لیتر بنزین در استان مصرف شده است گفت: در سال گذشته در چنین روزی، یک میلیون و 674 هزار و 200 لیتر بنزین مصرف شده بود؛ بر این اساس کاهش 75 درصدی مصرف بنزین یک شاخص مطلوب برای بیان این نکته است که ترددها در سطح استان به شدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به بیانیه‌های گروه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی در حمایت از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: سازمان‌های مردم نهاد استان، شورای هیئات مذهبی استان، هیأت‌های ورزشی، موسسات و صنوف فرهنگی هنری استان، خانه کارگر استان، حزب اراده ملت، جامعه زینب(س) و خانه احزاب استان از گروه‌هایی بودند که مردم را در قالب بیانیه‌هایی به مشارکت در اجرای طرح مذکور فراخواندند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با تأگید بر این که برای جلوگیری از کمبود در حوزه مواد غذایی و بهداشتی، فعالیت صنایعی که در این حوزه‌ها فعالیت می‌کنند باید تقویت شود گفت: به مدیران سایر واحدهای تولیدی که تولید محصولاتشان در شرایط حاضر ضروری نیست نیز توصیه کرده‌ایم و از آن‌ها خواسته‌ایم که در صورت امکان نسبت به کاستن از خطوط تولید یا تعطیلی واحدهای خود اقدام کنند که در این راستا برای کارخانجات بزرگ ما نیز تعطیل شدند.

هنرمندان استان برای مردم برنامه اجرا کنند

خجسته‌پور در پاسخ به پرسشی در ارتباط با برنامه‌های فرهنگی‌هنری برای خانواده‌ها گفت: در سطح ملی تلاش‌هایی در این راستا صورت گرفته است؛ امیدواریم هنرمندان در سطح استان نیز در این حوزه اهتمام جدی داشته باشند و از طریق فضای مجازی و شبکه‌های موجود، برنامه‌هایی را برای مردم اجرا کنند.

وی با بیان این که از دسته‌ای از صنوف خواهش کرده‌ایم که ساعات کاری خود بیشتر کنند، دسته‌ای به صورت شیفتی ارائه خدمت کنند و دسته‌ای دیگر صنوف خود را تعطیل کنند گفت: از ابتدای شروع طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا کنون، 18 واحد صنفی که از مقررات فوق تمرد کرده‌اند پلمب شده‌اند و در ادامه اجرای نیز برخوردهای جدی با تمردکنندگان خواهیم داشت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با اعلام این مطلب که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی فعلا تا 20 فروردین‌ماه اجرا خواهد شد گفت: اکر بنا به تمدید این طرح باشد، مراتب امر به مردم اعلام خواهد شد و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نیز منوط به میزان شیوع بیماری خواهد بود.

زندان‌ها از حداقل ظرفیت خود استفاده می‌کنند

خجسته‌پور در پاسخ به سوالی در ارتباط با آمار زندانیانی که در این ایام به مرخصی رفته‌اند گفت: آماری در این خصوص نداریم اما تا آن‌جا که برای دستگاه قضایی ممکن بود، زندانیان را به مرخصی فرستاد و زندان‌های ما با حداقل ظرفیت پابرجا هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: هیچ دستگاه خدماتی حق قطع اشتراک شهروندان را ندارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با بیان این که از آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، 3 مورد جریمه خودرو داشتیم گفت: ترددها در روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 78 درصد کاهش داشته است و از هشت شهرستان استان نیز گزارش‌های رضایت‌بخشی در خصوص اجرای طرح مذکور به دست ما رسیده است.

خجسته‌پور در پاسخ به پرسش خبرنگار مرآت درباره گلایه مدافعان سلامت در خصوص تعویق بیش از یکساله در پرداخت کارانه‌ها، حق مأموریت‌ها، اضافه‌کارها و حق‌ مسکن‌ها گفت: امروز(دهم فروردین) تمامی معاونان سیاسی امنیتی استانداران کشور با دکتر ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا، به صورت ویدئوکنفرانسی جلسه‌ای داشتیم و این موضوع توسط معاونان استانداران استان‌های مختلف مطرح شد؛ دکتر ذوالفقاری نیز قول جدی دادند که این موضوع را از طریق دکتر نوبخت و سایر وزرای مربوطه پیگیری کنند تا مطالبات جامعه پرستاری و پزشکی پرداخت شود.

وی ادامه داد: به دنبال دستور دکتر ذوالفقاری ما هم از امروز پیگیر خواهیم بود تا دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نسبت به پیگیری حقوق کادر بهداشتی و درمانی و پرداخت مطالبات اقدام کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان در پایان گفت: امیدواریم طی روزهای آینده بتوانیم خبر خوشی را به جامعه پرستاری و پزشکی استان بدهیم.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه