خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مرآت بررسی می‌کند؛
توقف 23 ساله یک پروژه در سمنان/ پروژه آبگینه علاوه بر "مسائل حقوقی" مشکلات دیگری هم دارد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
"مجتمع آبگینه" پروژه ای با کاربری تجاری ـ خدماتی در میدان سعدی سمنان است که بعد از 23 سال با پیشرفت فیزیکی حدود 30 درصد، به دلایل مختلف متوقف مانده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، توقف این پروژه 23 ساله در یکی از اصلی ترین نقاط شهر سمنان علاوه بر آنکه از لحاظ سیما و منظر شهری، چهره ی شهر را ناهمگون کرده است تعیین تکلیف آن بعد از دو دهه یکی از مطالبات شهروندان سمنانی ست؛ گرچه اکثر مسئولان مسائل حقوقی را علت اصلی توقف این پروژه عنوان می کنند اما مالک آن مسائل دیگری را هم مطرح می کند که در ذیل می آید:

جلساتی به منظور واگذاری پروژه " آبگینه" به شهرداری در جریان است

محمد همتی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در خصوص پروژه "آبگینه" در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه این پروژه شاکی خصوصی دارد و شرکت سرمایه گذاری کومش گستر به عنوان یک نهاد ذی نفع در آن نقش دارد، گفت: طبق جلساتی که انجام شد، مقرر شده است که شرکت کومش گستر با حل کردن مشکلات معارضان، این پروژه را به شهرداری واگذار کند.

وی افزود: قسمتی از این پروژه از سمت خیابان، دست افرادی است که پیگیر مسائل حقوقی آن از طریق دادگستری هستند و تاکنون هیچ مساله ای حل نشده و هیچ اتفاقی نیافتاده است.

"درگیری های حقوقی" مانع به ثمر رسیدن پروژه شده است

کوروش حصیر باف شهردار منطقه 2 سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه این پروژه درگیر یک سری مشکلات حقوقی بین مالک و شرکت کومش گستر می باشد و به کمیسیون 77 هم رفته است، گفت: شهرداران دوره های قبل هم برای حل مشکل این پروژه ورود کرده اند و در یک دوره توافقاتی هم انجام شد که بتوان پروژه را تکمیل کرد ولی چون بحث " وقف" وجود داشته و بخاطر یک سری درگیری های حقوقی، این پروژه تاکنون به نتیجه نرسیده است.

شهردار منطقه 2 سمنان، افزود: شهرداری از ارائه هر راهکاری که منجر به حل مشکلی از مالکین این پروژه ویا جمع آوری این گونه پروژه ها از سطح شهر شود، کمک می کند.

به زودی خبرهای خوشی در خصوص "پروژه آبگینه" منتشر می شود

علی رضا طاهر کرد مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری کومش گستر در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه این پروژه قبل از واگذاری به شرکت سرمایه گذاری کومش گستر به عنوان سازنده، توقیف بوده است، اظهار کرد: مشکل حقوقی این پروژه مربوط به بیش از 10 سال گذشته است و بعد از زمانی که به این شرکت واگذار شده به دلایل حقوقی نتوانسته ایم کاری از پیش ببریم و هم اکنون در صدد آن هستیم که به گونه ای مسائل را مرتفع و پروژه را راه اندازی کنیم.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری کومش گستر در پاسخ به این سوال که آیا این پروژه هم اکنون با اوقاف هم مشکلی دارد یا خیر؟ گفت: بدهی اوقاف را شرکت سرمایه گذاری کومش گستر، تصفیه کرده است.

طاهر کرد با بیان اینکه هیچ مشکلی با شهرداری، اوقاف و دستگاه های دیگر نداریم، اظهار کرد: پروژه آبگینه توقیف قضایی است و ابتدا باید رفع توقیف شود.

وی اظهار کرد: بزرگترین گیر نظام مهندسی مسائل حقوقی می باشد و یک سری حق و حقوقی است که باید پرداخت می شده ولی نشده و به همین خاطر پروژه متوقف شده است.

اشکال تراشی های شهرداری باعث توقف پروژه تا کنون شد/مطالبات شهرداری خارج از چهارچوب های حقوقی بود

ژینوس طاهریان مالک پروژه آبگینه در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه مساحت این پروژه 2 هزار و 77 متر مربع با کاربرد تجاری ـخدماتی در 5 طبقه و 1 طبقه پارکینگ در زیر زمین، یایه ریزی شده است، گفت: مالک اصلی این ملک مادر بنده بوده که 7 ماه پیش به رحمت خدا رفته است و این پروژه از سال 74 متوقف بوده است.

وی در خصوص دلایل توقف این پروژه از 23 سال پیش تا کنون، گفت: در سال 74 شهرداری به صورت غیر قانونی و خارج از موعد کار ما را به بهانه انصراف مهندس ناظر تعطیل کرد و بعد از آن ما شرکت " مشاورین مانا" را از تهران آورده و به تایید نظام مهندسی رساندیم اما شهرداری دوباره با بهانه جدید جلوی کار ما را گرفت و ما رفع کردیم و این اشکال تراشی های شهرداری تا کنون ادامه دارد و مانع انجام کار شده است.

مالک پروژه آبگینه اظهار کرد: یکی از کارهایی که در طول این سالها انجام شد این بود که شرکت سهامی کومش گستر قسمتی از این پروژه را خرید ولی به علت عدم توانایی مالی نتوانست به تعهداتش عمل کند و کاری از پیش نبرد.

وی افزود: عده ای اشکال کار را از منظر مشکلات حقوقی که بر سر راه است، می دانند در صورتی که مشکلات حقوقی براحتی قابل حل و پیگیری ست و اگر این شرکت توانایی مالی داشته باشد، مشکلات حقوقی را خودمان حل می کنیم.

طاهریان اظهار کرد: زیاده خواهی ها و مطالبات خارج از چهار چوبهای حقوقی شهرداری سبب می شد که چیزهایی را از ما بخواهد که ما هم نمی دادیم و او هم نمی گذاشت که ما کار را انجام دهیم.

مالک پروژه آبگینه با بیان اینکه این پروژه به مثابه زخمی بر مرکز شهر سمنان خود نمایی می کند، گفت: ما به خاطر حل این مشکل و زیبایی شهر سمنان با شهرداری مدارا و مماشات می کنیم و مذاکراتی هم با شورای شهر فعلی در این خصوص انجام شده است که نسبت به حل این معضلاتی که شهرداری بوجود آورده، تمایل داشته است ولی هنوز مذاکرات را به پایان نرسانده ایم.

گزارش از شهربانو خسروی

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه