تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

با ارسال نامه ای به مرآت مطرح شد؛
توضیحات فرماندار سمنان در خصوص یک خبر
فرمانداری سمنان با ارسال نامه ای به مرآت، پیرامون اظهارات عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان سمنان توضیح داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، طی روز های گذشته ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با مرآت مسائلی را در خصوص روند بررسی صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا مطرح کرد که واکنش های مختلفی را به دنبال داشت.

عباس دانایی فرماندار سمنان نیز عصر امروز نسبت به این خبر واکنش نشان داد و به اظهارات عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان سمنان پاسخ داد.

مرآت براساس رسالت رسانه ای و اخلاق حرفه ای، متن جوابیه فرماندار سمنان را به شرح ذیل منتشر می کند:

مدير مسئول محترم  پايگاه خبري تحليلي مرآت استان سمنان

با سلام و احترام؛

با عنايت درج خبردر مورخه ۱۳ ارديبهشت ماه با عنوان ((فرماندار سمنان همكاري نمي كند ))  در پاسخ به ابهامات مندرج در آن پورتال خبري جوابيه زير به شرح  ارسال مي گردد. لذا مقتضي است طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت تنوير افكار عمومي جوابيه اين فرمانداري در آن پورتال خبري درج گردد:

 

برادر همسنگر ديروز و نماينده محترم امروز

جناب آقاي حسن بيگي عضو محترم هيأت نظارت بر پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي استان سمنان

سلام عليكم

پس از مطالعه مصاحبه حضرتعالي با يكي از خبرگزاري هاي استاني و بيان مطالبي در خصوص اينجانب با اينكه بناي دفاع از خود را نداشتم اما لازم مي دانم به منظور حفظ جايگاه فرمانداري ،هيات هاي اجرايي و نظارت و جهت تنوير افكار عمومي و با عنايت به اين جمله از فرمايشات مقام معظم رهبري كه " در امر انتخابات مرّ قانون بايد عمل شود نتيجه انتخابات ملت هر چه كه شد اين معتبر است اين قانون است " نظر جنابعالي را به مواد قانون كه خود به عنوان نماينده مردم در مجلس بهتر از بنده بدان واقفيد جلب مي كنم.

۱ - مواد ۵۹ و ۶۱ قانون تشكيلات شوراها طرق اعمال نظارت توسط هيأت مركزي نظارت را تبيين نموده است.

۲ - بر اساس ماده ۴۹ قانون تشكيلات , وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور , بررسي سوابق داوطلبان بايد محرمانه صورت گيرد و افشاي هرگونه اطلاعات دريافت شده توسط اعضاي هيأت اجرايي و يا هر شخص ديگر ممنوع است.

۳-ماده ۴۱ آيين نامه اجرايي قانون شوراها تصريح دارد هيأت نظارت استان , هيأت نظارت شهرستان را معرفي مي نمايد و هيأت اجرايي هم با پيشنهاد ۳۰ نفر از معتمدان كه به تأئيد هيأت نظارت رسيده اند و با راي معتمدين انتخاب مي گردند , تشكيل مي شود .و برخلاف صحبتهاي حضرتعالي چينش و انتخاب خاصي از طرف فرماندار صورت نگرفته است .

۴ - مطابق ماده ۵۵ آيين نامه اجرايي قانون انتخابات شوراها , ستاد انتخابات استانداري پس از وصول صورتجلسه رسيدگي به شكايات داوطلبان رد صلاحيت شده از هيأت نظارت استان مراتب را به فرمانداري مربوط اعلام مي نمايد . كه اين ماده مويد عدم ارتباط مستقيم فرمانداريها با هيأت نظارت استان مي باشد. مضافاً بر اينكه اعضاي محترم هيأت نظارت شهرستان به عنوان نمايندگان هيأت نظارت استان در كليه جلسات هيأت اجرايي حضور داشته و نتايج را به هيأت نظارت استان منعكس مي نمايند , همچنين اين فرمانداري نهايت همكاري و تعامل را با هيأت هاي نظارت شهرستان و استان داشته است .

در پايان ضمن قدرداني از زحمات حضرتعالي و نمايندگان محترم در هيأت نظارت استان , اينجانب به عنوان مجري قانون تنها اجراكننده امر قانون هستم و اميدوارم اگر نقص در قانون است شما بزرگواران ضمن تصحيح آن در مجلس شوراي اسلامي راه را براي خدمتگزاري ما خادمان مردم هموار كنيد تا مباد كه اين ضعف موجب آن گردد كه بدون تحقيق و بررسي ديگران را متهم كنيم.

سيدعباس دانائي - فرماندار شهرستان سمنان

 

انتهای پیام/ن

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

 

دیدگاه ها

بنا به اخلاق حرفه اي كه نه و بر اساس قانون شما مكلف به انتشار جوابيه هستيد
www.reza424@yahoo.com

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه