دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس صندوق نوآوری خبر داد:
تزریق ۲۱۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان طی یک‌ سال اخیر
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در طول یک سال گذشته سبد خدمات صندوق برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تکمیل شده و تاکنون دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به این شرکت‌ها تزریق شده است.

به گزارش مرآت، دکتر علی وحدت  در افتتاحیه گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه با بیان اینکه صنعت نفت قدیمی‌ترین صنعت کشور و توسعه‌دهنده و پیشران اقتصاد کشور است اظهار کرد: توجه به اکوسیستم نوآوری در این بخش ضروری است و وزارت نفت نیز گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته است، بنابراین ما باید داشته‌های خود را به این حوزه تزریق کنیم، بر همین اساس صندوق نوآوری در سبد خدمات خود از ابزارهای گوناگون چون گرنت برای تحقیق و توسعه تا انواع تسهیلات و بیمه سرمایه‌گذاری و اوراق نوآوری در بورس را فراهم کرده است.

وی به خرید تضمینی کالا و پارک فناوری به‌عنوان برخی اقدام‌های وزارت نفت برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها باید از فرصت رویداد امروز حداکثر بهره را ببرند، ما نیز در صندوق نوآوری با ابزارهای مالی متنوع از آنها حمایت می‌کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ابزارهای مالی صندوق به تقویت شرکت‌های دانش بنیان کمک کرده است گفت: در حال حاضر ۴۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد و گام بعدی ما باید استفاده از توان بالای این بخش در حوزه نفت و حوزه‌های دیگر باشد. باید از فرصت رویداد برای شکل‌گیری اکوسیستم نوآوری استفاده کنیم. 

وحدت با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان تزریق شده است، افزود: همچنین هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه بانکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان صادر شده است.

وی از وزیر نفت خواست تا در فرصت باقی مانده دولت مسیر هدف‍گذاری شده شرکت‌های دانش بنیان حوزه نفت را ایجاد کند و گفت: با پیگیری‌های انجام شده این رویداد سه روزه اثربخشی بیشتری خواهد داشت و کار ما بعد از این سه روز آغاز خواهد شد تا تفاهمنامه‌ها به قرارداد برسند.

منبع/صندوق نوآوری و شکوفایی

انتهای پیام/پ

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.