شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان سمنان مطرح کرد:

تاریخانه دامغان در اولویت معرفی برای ثبت در فهرست میراث جهان اسلام

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: مسجد تاریخانه دامغان در اولویت معرفی برای ثبت در فهرست میراث جهان اسلام (آیسسکو) قرار دارد.

به گزارش مرآت، حمیدرضا دوست‌محمدی در دیدار با فرماندار دامغان و اعضای شورای اسلامی شهر دیباج افزود: بر اساس پیشنهاد و پیگیری های صورت گرفته، مسجد تاریخانه دامغان، در این فهرست جهانی ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تپه حصار دامغان جزو پنج تپه مهم مفرغ دنیاست، برداشتن ریل راه آهن از میان این تپه باستانی بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه دامغان از وزن فرهنگی بالایی برخوردار است، اظهار داشت: این شهرستان دارای آثار تاریخی از دوره های تاریخی متعدد پیش از معاصر و جایگاه بالای آثار تاریخی این منطقه در کشور زبانزد است. 

دوست‌محمدی با قدردانی از فعالیت ها و همراهی انجمن تسنیم دامغان، افزود: گردکوه و منصورکوه و تعدد قلعه‌های تاریخی در دامغان بر اهمیت این شهرستان افزوده است.

فرماندار دامغان نیز در این دیدار بر حفظ داشته های تاریخی و معنوی این شهرستان تاکید کرد و گفت: حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از جمله حوزه های اثرگذار و فاخر است و دامغان نیز دارای تمدن بالا،صنایع دستی باقدمت، فرهنگ قوی، شخصیت های مهم ، مناظر بکر و طبیعی و مردم قانع و سختکوش است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان با اشاره به برنامه های این اداره برای رشد گردشگری در شهرستان گفت: اجرای طرح اکوکمپ حسن آباد دامغان، به عنوان پروژه پیشران مصوب شده است.

مهدی قاسمی با اشاره به اینکه دیباج بافت تاریخی قابل توجه و خانه های تاریخی متعدد دارد گفت :باید زمینه ترغیب سرمایه گذاران و مردم برای ایجاد اقامتگاه ها و زیرساخت های گردشگری فراهم شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.