تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

با پیام مقام معظم رهبری؛   
بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در سمنان آغاز بکار کرد/ تجلیل از برگزیدگان عرصه نماز با حضور رییس جمهور
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
اجلاسیه سراسری نماز با ارسال پیامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شد و در این مراسم همچنین رئیس جمهور نیز سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، اجلاسیه بزرگ کشوری نماز، صبح امروز با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور رئیس جمهور و مسئولان ستاد اقامه نماز کشور و استان سمنان و همچنین با حضور مقامات استانی و شهرستانی به میزبانی سمنان آغاز به کار کرد.

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در آغاز این اجلاس پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز را قرائت کرد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

پیام رهبر انقلاب به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، اجلاس سالانه نماز را نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه نماز دانستند و درباره اهمیت نماز افزودند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل می‌کشاند و اعتلا می‌بخشد.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

اجلاس سالانه‌ی نماز از سوئی نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه‌ئی است که می‌تواند بر همه‌ی اعمال و فرایض دیگر، روح بدمد و آنها را کارآمد کند: «إن قُبِلَت قُبِلَ ماسِواها» و از سوی دیگر خدمت بزرگی است به آنان که حقِّ این هدیه‌ی الهی را ندانسته و در آن سهل‌انگاری می‌کنند.

نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل می‌کشاند و اعتلاء می‌بخشد.

بخش مهمی از گرفتاری‌ها و آلودگی‌های ما براثر نپرداختن به این حقیقت هشدار دهنده است. از این رو ترویج نماز با همه‌ شیوه‌های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم و شما دست‌اندرکاران این اجلاس بویژه عالم مجاهد جناب حجةالاسلام آقای قرائتی بحمدالله در این راه از توفیق الهی بهره‌مند شده‌اید.

آموزش و پرورش می‌تواند در این عرصه از اثرگذارترین‌ها باشد.

مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ جامعه است.

ارسال بیش از 1500 اثر به دبیرخانه اجلاس سراسری نماز

منصور سرگزی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز کشور در حاشیه آغاز این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به ارسال یک هزار و 534 اثر به بیست و هفتمین اجلاسیه سراسری نماز استان گفت: خوشبختانه استقبال مطلوبی از این اجلاسیه انجام شد.

وی با بیان اینکه 825 خانم و 711 آقا از سراسر کشور در اجلاس سراسری نماز شرکت کردند، افزود: آثار در محورها و موضوع های مختلف اعم از اجرا، اقامه و کارهای ابتکاری در زمینه دیجیتال به دبیرخانه اجلاس ارسال شده است.

سرگزی اظهار کرد:  238 اثردر بخش شیوه های انس کودکان با نماز در مهدهای کودک، مهارت های دعوت به نماز در مدرسه و دانشگاه ها 453 اثر در حوزه  مهارت های دعوت به نماز در مدرسه و دانشگاه هاو 191 اثر در روش های دعوت همسالان به نماز،‌121 اثردر زمینه راه های دعوت به نماز در فضای مجازی،‌  64 اثر در شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز در دستگاه های دولتی،95 اثر روش ها و مهارت های مبلغان و روحانیان ارسال شده است.

وی تصریح کرد: 443 اثر در قالب ایده ها و تجربه های موفق، 385 اثر در بخش علمی و پژوهشی، 629 اثر در زمینه ادبی و هنری و 79 اثر در بخش محصولات کمک آموزشی به دبیرخانه اجلاس سراسری نماز ارسال شده است.

برای اقامه نماز، غیرت داشته باشید

حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به فرازهایی از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به اجلاسیه نماز، اظهار کرد: اولین سخنرانی امام خمینی(ره) زمانی اتفاق افتاد که نماز چه موقع است و ایشان فرمودند همین الان، لذا امام (ره) در همان لحظه سخنرانی که جهانیان آن را گوش می کردند تعطیل کردند و این امر اهمیت نماز را نشان می دهد.

قرائتی  افزود: آقای انصاری از امام خمینی(ره) نقل می‌کرد امام خمینی(ره) در پایان روز عمر بابرکت شان فرمودند من حتی اگر چشمم بر روی هم آمد در زمان نماز مرا بیدار کن، آقای انصاری می گفت من ۱۰ دقیقه پس از نماز امام را بیدار کردم و ایشان فرمود من تمام عمرم نماز سر وقت خواندم و در روز آخر عمرم ۱۰ دقیقه نمازم تاخیر شد و امام درباره این امر بسیار ناراحت بودند.

وی با بیان اینکه پرداختن به مسئله مهم نماز ارزش  انسان را نشان می دهد گفت: بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی که وزرا و مدیران موظف به اقامه نماز هستند و این یعنی اگر مسئول نماز در یک وزارتخانه شخص وزیر باشد قطعاً نماز برپا خواهد شد.

قرائتی بر حساسیت به خرج دادن در اشاعه فرهنگ نماز تأکید کرد و افزود: برای اقامه نماز، غیرت داشته باشید؛ نماز مانند تمبر است و اگر بهترین نامه‌ها را بنویسید اما پشتش تمبر نداشته باشد، نامه ارسال نمی‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه با اشاره به اینکه انسان های فاضل و انگیزه دار را بر مسند نماز هر اداره و وزارتخانه و نهاد قرار دهیم مطرح کرد: قرآن و نماز خواندن به شانیت نیست بلكه هر كس در هر مقامی باید به قرآن و نماز توجه كند، ما نباید خود را درگیر برخی شئونات كاذب كنیم.

قرائتی بیان کرد: برای شیرین شدن نماز باید از ابتكارات مردمی كمك بگیریم ابتكار صرفا در دانشمندان نیست، در این راستا آیات زیادی در قرآن هست كه ما باید به آنها عمل كنیم.

وی در پایان با اشاره به اهمیت نماز در جامعه همه مشکلات مختلف را حل می کند اظهار کرد: شاه عباس صفوی ۴۰۰ سال گذشته  از ما کاروانسراهایی را ساخت که در طول مسیر زائران امام رضا(ع) میزبان مردم بود تا نماز بگذارند اما در حال حاضر تعداد اندکی نمازخانه در طول جاده قرار دارد و این امر باید از سوی مسئولین پیگیری و اقدامات لازمه آن اجرا شود.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

برگزیدگان عرصه نماز با حضور رئیس‌جمهوری تقدیر شدند

رئیس جمهور از ۱۵ فرد و دستگاه برگزیده در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز تجلیل کرد.

علیرضا بیرانوند سنگربان تیم ملی فوتبال در اجلاس سراسری نماز در سمنان به عنوان ورزشکار نمونه در این حوزه تجلیل شد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

همچنین از سازمان بهزیستی به خاطر آموزش و توانمند سازی مدیران و مربیان مهدهای کودک و تهیه محتوا برای نابینایان و ناشنوایان، سید محمد مهدی موسوی محب به عنوان نوجوان نمونه نمازی، وزارت آموزش و پرورش به لحاظ آموزش و توانمندسازی آموزش‌یاران نهضت سواد آموزی و مدیران مدارس و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری با موضوع نماز، سید موسی بلادیان رئیس ستاد اقامه نماز خوزستان به خاطر ۲۸ سال خدمت داوطلبانه و افتخاری در ستاد اقامه نماز، وزارت راه و شهرسازی برای ارتقا سطح کیفی و کمی نمازخانه فرودگاهها و ایستگاه‌های ریلی، خانم معصومه بهرامی به لحاظ تجربه موفق در جذب دانش آموزان به نماز، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خاطر اقدامات ویژه نمازی در فضای مجازی و قاسم شریفی به خاطر اقدام ویژه در آموزش نماز در مدارس استان سمنان و نیز از کمیته امداد امام خمینی(ره)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نیرو، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی کشور  تجلیل به عمل آمد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اجلاس امسال با حضور یک هزار و 600 میهمان و 400 مسئول کشوری و استانی در سالن امیرکبیر دانشگاه سمنان به مدت یک روز برگزار می شود.

اجلاس سراسری نماز به صورت سالانه و با اعلام آمادگی استان ها برگزار می شود و امسال نیز دیار دارالمرحمه سمنان میزبان اجلاس نماز است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانتصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه