تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز ترکمنستان برگزار می‌شود
بیست و دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نفت و گاز ترکمنستان 2 الی 3 نوامبر ماه سال جاری میلادی مصادف با 11 الی 12 آبان در «عشق‌آباد» برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی مرآت به نقل از خبرگزاری فارس، بیست و دومین نمایشگاه و همایش بین‌ا‏‌لمللی نفت و گاز ترکمنستان  در تاریخ  (11 الی 12 آبان ماه 96) با حضور گسترده شرکت‏‌های قدرتمند و مطرح صنعتی، خدمات فنی و مهندسی در عشق‌آباد در محل سالن نمایشگاهی سازمان اتاق صنایع و بازرگانی ترکمنستان برگزار می‌شود.

وزارت نفت و گاز ترکمنستان و اتاق صنایع و بازرگانی این کشور از کلیه شرکت‌های خارجی و چند ملیتی صنعت نفت و گاز دعوت کرده‌ است، جهت حضور در همایش و نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز ترکمنستان ثبت نام کنند و حضور فعال داشته باشند.

توسعه صنایع نفت و گاز ترکمنستان و جذب سرمایه‌‏گذاران خارجی، بازاریابی عرضه حامل‌های انرژی به بازارهای بین‏‌المللی، موضوع توسعه و بهره‌برداری از منابع هیدرکوربور و بررسی فضای سرمایه‏‌گذاری در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی این کشور از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

موضوع عرضه و ترانزیت نفت و گاز، توسعه مناطق میادین نفت و گاز حوزه دریای خزر، امور اکتشاف و استخراج نفت و گاز، فرصت‌ها و ظرفیت‌های همکاری در بازار انرژی ترکمنستان و چشم ‏اندازهای تعامل بین‌المللی و ارائه توانمندی‌ها در رابطه با عرصه‌های فوق از مهم‌ترین محورهای نمایشگاه و همایش بین‌المللی «نفت و گاز ترکمنستان 2017 » اعلام شده‌‏ است.

دولت ترکمنستان مدعی است که میزان ذخایر انرژی پیش‌بینی شده این کشور معادل 44/45 میلیارد تن سوخت تعیین شده بود که بنا به کشف میادین جدید نفت و گاز در ترکمنستان، این میزان به معادل 71 میلیارد تن سوخت برآورد و تثبیت شده‌ است.

بیش از 53 میلیارد تن سوخت از ذخایر پیش‌بینی شده ترکمنستان در میادین خشک و بیش از 18 میلیارد تن سوخت نیز در بخش ترکمنی دریای خزر تمرکز  موجود است.

میزان ذخایر گاز قابل برداشت ترکمنستان بالغ بر 25 تریلیون متر مکعب از جمله بیش از 6 تریلیون متر مکعب از آنها را در میادین گازی واقع در بخش ترکمنی دریای خزر برآورد شده است. 

ترکمنستان از ذخایر سرشار نفت و گاز برخوردار است و دولت این کشور قصد دارد همکاری‏‌های انرژی بین‏‌المللی و منطقه‏‌ای را بیش از پیش گسترش دهد و به این منظور دولت برنامه ملی بلند مدت توسعه صنعت نفت و گاز این کشور را تدوین و تصویب کرده‌‌ است.

ترکمنستان همچنین قصد دارد تا سال 2030 میلادی میزان تولید سالانه گاز طبیعی را به 230 میلیارد متر مکعب برساند.

ترکمنستان هم اکنون گاز خود را به چین صادر می کند و ایران و روسیه نیز از مشتریان گاز طبیعی ترکمنستان بودند که خرید و فروش گاز بین این کشورها به صورت موقت متوقف شده‌ است.

ترکمنستان همچنین قصد دارد از طریق دریای خزر گاز خود را به کشورهای اروپا و از طریق خط لوله گاز«تاپی» نیز گاز خود را به افغانستان،پاکستان و هند صادر کند.

بر پایه آخرین گزارش‌های شرکت «بی.پی»، ترکمنستان از لحاظ منابع انرژی طبیعی(گاز)  اثبات شده پس از روسیه، ایران و قطر در رده چهارم قرار دارد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه