دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با مرآت مطرح کرد:
اینستِکس سازوکار بی‌نتیجه‌ی اروپائیان/ تابستانِ داغ نسخه‌ای که گریبانگیر آمریکا شد!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یک کارشناس مسائل سیاسی می‌گوید وعده‌های اروپائیان در قالب سازوکار اینستکس چیزی جز معطل کردن ایران نبوده است.

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با مرآت گفت: وعده‌های اروپائیان در قالب سازوکار اینستِکس چیزی جز معطل کردن ایران نبود.

عباس خواری در گفتگو با مرآت، با اشاره به اینکه آمریکا از طرح مذاکره با ایران اهداف خاصی را دنبال می‌کند، اظهار کرد: یقیناً پاسخ مثبت به مذاکره آمریکا هرگز به صلاح کشورمان نیست و مواضع آمریکا کاملاً حساب‌شده و روشن است و باید هوشمندانه عمل کرد.

وی به سخنان اخیر رهبری در روز عید سعید قربان در خصوص مشخص بودن تکلیف برجام اشاره و تصریح کرد: برجام یک قرارداد بین‌المللی با سازوکار و قواعد مشخص بود اما آمریکا به هیچ‌یک از قرارداد و پیمان بین‌المللی پایبند نیست و نمونه‌های آن را در چندین سال اخیر و در عرصه‌های مختلف به وضوح شاهد بودیم از این رو ماهیت این دولت و اهدافش از طرح مذاکره چیزی جز  منفعت خودشان نیست.

خواری به بی‌نتیجه بودن سازوکار اینستِکس اروپائیان در ماجرای برجام اشاره و تصریح کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام در سال 97، کشور مدتی معطلِ به‌اصطلاح رایزنی اروپائیان ماند که خروجی آن قرار بود در ساز و کار اینستکس نتیجه‌بخش باشد  که این ساز و کار اروپائیان هم خروجی خاصی جز معطل کردن کشور در پی نداشت.

حضور در برجام نفعی برای ملت ندارد

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده تکلیف برجام مشخص است و  خروجی برجام مورد قبول مردم و مسئولان نیست و حضور ما در برجام در شرایط فعلی تنها جنبه سیاسی دارد  و کشور‌های اروپایی و آمریکا هم اعتقاد عملی به برجام ندارند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه رسمی خارج نشدن اروپائیان از برجام برای حفظ اهرم فشار بر ایران است، ادامه داد: دولت آمریکا عملاً و رسماً از برجام خارج‌شده و اروپا هم عملاً خارج شد اما خروجش رسمی نیست چراکه هدف آنان حفظ اهرم فشار بر ملت و دولت ایران است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه آمریکا با طرح مبحث مذاکره اهداف مشخصی را دنبال می‌کند، ادامه داد: هدف کوتاه مدت این دولت، تحت‌فشار قرار دادن جمهوری اسلامی است به شکلی که مردم را در مقابل حاکمیت قرار دهند و جمهوری اسلامی را به‌عنوان دولتی معرفی کند که حاضر به مذاکره برای حل مشکلات نیست.

پیشنهاد مذاکره با ایران، ترفند سیاسی تبلیغاتی ترامپ!

وی هدف دیگر آمریکا از طرح مذاکره با ایران را ترفند سیاسی تبلیغاتی ترامپ دانست و یادآور شد : دولت آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است و شخص ترامپ با هدف سیاسی و تبلیغاتی، مذاکره با جمهوری اسلامی را مطرح کرده است.

خواری به بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها ایرادات و مشکلات مذاکرات را متذکر شدند، اظهار کرد: عده‌ای در داخل باید بفهمند مذاکره در شرایط فعلی خروجی خاصی برای جمهوری اسلامی نخواهد داشت وهدف اصلی از طرح مذاکره تنها جنبه تبلیغاتی و انتخاباتی دارد.

تابستان داغ گریبانگیر آمریکائیان

وی با اشاره به مشکلات حاکم بر کشور آمریکا و اینکه پیش‌بینی این دولت برای «تابستان داغ» در جمهوری اسلامی، گریبانگیر خودشان شده است، اظهار کرد: دولت آمریکا با اعمال تحریم در پی آن بود تا مردم ایران مقابل نظام قرار گیرند در حالیکه حالا شاهد مقابله مردم امریکا با دولت خودشان هستیم و کف خیابان‌ها و میادین ایالات مختلف آمریکا مملو از معترضیانی به سیاست حاکم بر این کشوراست .

این کارشناس مسائل سیاسی توفیقات کشور را در گروی توجه به فرامین رهبری دانست و تصریح کرد: نگرش رهبری جدای از بینش سیاسی‌شان  به‌ مسائل، نگاهی عمیق و مصلحت اندیشانه  به موضوعات است و توجه به فرمایشات معظم له در همه حوزه‌ها کارگشاست.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.