دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر دارو دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفت و گو با مرآت:

اولویت توزیع سرُِم‌ در استان سمنان با بیمارستان هاست/ تامین 95 درصدی داروی بیماران خاص با داروهای مشابه ایرانی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شهرام یغمائی با اشاره به کمبود سرم در بیمارستان ها گفت: سرم در سطح استان با اولویت بیمارستان ها توزیع می شود و به همین علت مشکل کمبود سرم در بیمارستان ها وجود ندارد.

چند روزی است در کشور بحث کمبود سرم و برخی دارو های خاص داغ شده و برخی مدعی هستند که بیمارستان ها و داروخانه های سطح کشور از کمبود سرم رنج می برند.

شهرام یغمائی، معاون دارو دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفت و گو با خبرنگار مرآت درباره کمبود سرم در داروخانه ها و بیمارستان های استان گفت: موضوع کمبود سرم در سطح کشور وجود دارد اما با توزیع سرم بر اساس اولویت بیمارستان ها در استان این مشکل رفع شده و اکنون کمبودی در سطح بیمارستان های استان وجود ندارد.

یغمائی با اشاره به تامین سرم در داروخانه های استان خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت اولویت بیمارستان ها در تامین سرم، سهمیه داروخانه ها از تهران مشخص و بر اساس همان سهمیه، سرم در داروخانه های سطح استان توزیع می شود اما در همین شرایط هم کمبودی در استان مشاهده نشده است.

معاون دارو دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه داروی بیماری های خاص به صورت ثبت نامی در اختیار بیماران قرار می گیرد تصریح کرد: داروی بیمارهای خاص بر اساس نیاز و معرفی بیمار تامین و توزیع می شود اما همچنان بر اساس سهمیه این دارو ها تامین و دراختیار بیماران قرار می گیرد.

وی با اشاره به کمبود برخی دارو های خارجی تاکید کرد: برخی پزشکان دارو های خارجی را برای بیماری های خاص تجویز می کنند که این دارو ها در سطح کشور نیز کمبود وجود دارد که باید بر اساس سهمیه تامین شود اما مشابه ایرانی این دارو ها در سطح کشور تا حدود 95 درصد وجود دارد و مشکلی در تامین آن وجود ندارد.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.