تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
اولویتی از جنس منزلت معلم و اعتلای دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید
وزیر سابق آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت مهر تأکید کرد: در سال تحصیلی جدید سند تحول بنیادین آموزش وپرورش، اجرایی شدن نظام رتبه بندی معلمان، توجه به ارتقای جایگاه و مرجعیت معلمان و رشد و اعتلای دانش‌آموزان در اولویت قرار بگیرد.

به گزارش سرویس اجتماعی مرآت به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر سابق آموزش‌وپرورش و رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در آستانه سال تحصیلی جدید پیامی را صادر کرده است.

در بخشی از این پیام آمده است:‌ در سال تحصیلی جدید سند تحول بنیادین آموزش وپرورش، اجرایی شدن نظام رتبه بندی معلمان، توجه به ارتقای جایگاه و مرجعیت معلمان، رشد واعتلای دانش آموزان و توسعه کمی وکیفی دانشگاه فرهنگیان در اولویت قرار گیرد.

مشروح پیام وزیر سابق آموزش‌وپرورش بدین شرح است:‌

زنگ، زنگ مهر و مهربانی است.رنگ ،رنگ خداست.

کلاس،کلاس آزادی و آزادگی است. مقصد، راهی که تو می‌گویی، جایی که تو جویی. اصلا این سفر انتها ندارد. باید رفت و رفت. باید دست برید. تادوست یافت. حیات طیبه.

آغاز مهر، فصل شادی و نشاط و شور و سرور است، فصل، فصل حیات است. فصل، فصل آزادی و آزادگی است.
اصلا فصل محرم آغاز و مهر هم موسم شروع است، محرم آغاز عشق و تعهد و حیات و سرزندگیست و مهرشروع علم و دانش و سازندگیست.

تقارن زیبای مهرومحرم، عطر دلدادگی دارد، شمیم تعهد و ایثار را در فضا پخش می‌کند، روح پرسشگری و آزادی و آزاد اندیشی در محرم تجلی یافته است.

محرم زیباترین جلوه حیات است، اصلا محرم اصل اساسی زندگی است که بعداز1400 سال دلها به یادش احیا می‌شود، محرم زنده است چون زندگی در مهر محرم معنا می‌یابد.

بی شک حیات راستین یک ملت، همواره در گرو شناخت، معرفت و توجه به آرمانها و ارزشهای خویش تجلی می‌یابد‌ و کوشش و تلاش جدی در حفظ پیشینه‌ها و دستاوردهای ارزشمند و گرانقدر دینی، آرمانی و ملی هر قوم و امتی، از جایگاه رفیع و والایی برخوردار است.

محرم، مهر و دفاع مقدس همه لبریز از عطر یادهاست، یاد حسین(ع) و یاران شهیدش، یاد مهر و مهربانی و دوستی، یاد یاران و شهدا وایثارها در دفاع مقدس.

یاد ابوالفضل(ع) علمدار دشت کربلا و یاد زینب(س) پیام آور روز عاشورا و یاد شهیدان هشت سال دفاع مقدس که در مهر امسال در هم پیچیده‌اند و فضای بهار تعلیم وتربیت، آکنده از رایحه ایثار و شهادت و جانبازی شده است.

مهر ومحرم و دفاع مقدس، هر سه میعادگاه آموختن، مظهر بالندگی، رشد واعتلا، نماد بلوغ و رسش و قدم برداشتن برای رسیدن به هدفی والا و بی انتهاست.

با گرامیداشت فرارسیدن فصل شکوفایی، امیدواریم توجه به سند تحول آموزش وپرورش، اجرایی کردن نظام رتبه بندی معلمان، توجه به ارتقای جایگاه و مرجعیت معلمان، رشد و اعتلای دانش آموزان و توجه ویژه به توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان در اولویت قرار گیرد، بی شک در مجلس شورای اسلامی در تسهیل تحقق این اهداف همراه و همگام وزارت آموزش وپرورش خواهد بود.

تقارن مهر ومحرم و پاسداشت هشت سال ایستادگی و دفاع مقدس را ارج نهاده، بار دیگر ندای جنگ طلبی، اهانت و تهدید را که توسط ترامپ از تریبون سازمان ملل، جایگاهی که باید از آن ندای صلح و انسان دوستی شنیده شود، محکوم و اعلام می‌کنیم، ملت بزرگ ایران در سایه وحدت و همدلی و هم افزایی با زعامت رهبری فرزانه که همواره خطر اعتماد به استکبار بزرگ را گوشزد کرده در برابر هر گونه زیاده خواهی استکبار و صهیونیست ایستاده است.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به تاسی از آموزه‌های قرآنی و سنت پیامبر(ص) وائمه اطهار (ع) و پشتوانه تاریخ وفرهنگی متمدن، درخشان و شکوهمند‌ خواستار صلح پایدار، مهر ومهربانی و انسان دوستی و زندگی ایمن برای همه انسانهای جهان است و اجازه هیچگونه اهانت و دخالت در امور خود را به هیچ قدرتی در جهان نخواهد داد.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه