تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    مدیرکل انتقال خون استان سمنان خبرداد؛
اهدا ۲۵۸ واحد پلاسما بهبودیافتگان کرونا در استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
بغدادی گفت: شهروندان بهبودیافته از کرونا در استان سمنان ۲۸۵ واحد پلاسما برای کمک به بهبود مبتلایان به کووید ۱۹ اهدا کردند.

به گزارش مرآت، وحید بغدادی مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: بهبود یافتگان از کرونا با شرکت در پویش شکرانه سلامت می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی در پایگاه انتقال خون در ۲ شهرستان سمنان و شاهرود پلاسما اهدا کنند.

او  با اشاره به اینکه ذخیره پلاسما با رعایت تمام اصول بهداشتی و ایمنی انجام می‌شود، بیان کرد: داوطلبان اهدای پلاسما، معاینه و مشاوره می‌شوند و پس از انجام برخی آزمایش‌ها و در صورت دارا بودن شرایط لازم، از آنان پلاسما دریافت می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان بیان کرد: بهبود یافندگان کووید ۱۹ که حداقل یک ماه از بهبودی کامل آنان سپری شده باشد، در صورت داشتن شرایط عمومی اهدای خون می‌توانند با مراجعه به پایگاه انتقال خون در کار خیر اهدای پلاسما و نجات جان همنوعان سهیم باشند

بغدادی ادامه داد: هر فرد بهبود یافته از کرونا می‌تواند هر ۲۸ روز برای اهدای پلاسما به پایگاه‌های انتقال خون در سمنان و شاهرود مراجعه کند.

او تصریح کرد: درخواست برای دریافت پلاسمای بهبودیافتگان کرونا از سوی بیمارستان‌ها زیاد است و انتظار می‌رود بهبودیافتگان برای کمک به بیماران به شکرانه سلامت نسبت به اهدای پلاسما اهتمام ویژه داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان  ابراز داشت: حجم پلاسمای دریافتی ۵۰۰ سی سی است و کلیه مراحل اهدای پلاسما در شرایط استریل و بهداشتی و با استفاده از وسایل یکبار مصرف در پایگاه‌های انتقال خون انجام می‌شود.

بغدادی اظهار داشت: ۲۵۸ واحد پلاسمای جمع آوری شده از بهبودیافتگان کرونا در مرکز انتقال خون سمنان و شاهرود تحویل بیمارستان‌ها شده است و اکنون در این بخش کمبود وجود دارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه