تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

  استاندار سمنان:   
استان سمنان وضعیت نگران‌کننده‌ای در حوزه قاچاق کالا و ارز ندارد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
استاندار سمنان بابیان اینکه وضعیت قاچاق کالا و ارز در استان نگران‌کننده نیست، گفت: گمرک باید به‌صورت ویژه بر قاچاق کالا نظارت و کنترل لازم را داشته باشد.

به گزارش مرآت، علیرضا آشناگر روز شنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان در سالن غدیر استانداری، گفت: قاچاق غیرقانونی کالای داخلی به خارج، به دلیل تفاوت قیمت، یکی از مسایلی است که در اثر تحریم های سال ۹۷ دشمنان علیه ایران اسلامی شکل گرفته است که در حوزه هایی مانند خروج غیرقانونی دام از کشور مشهود است.

وی با اشاره به مشکلات توزیع گوشت مرغ، تصریح کرد: اکنون نگرانی هایی در زمینه قاچاق گندم، به خاطر تفاوت قیمت این محصول راهبردی در داخل و خارج از کشور وجود دارد.

استاندار سمنان تاکید کرد: فرمانداران با هدف جلوگیری و مقابله با هر نوع قاچاق گندم در استان سمنان، کنترل لازم در خرید تضمینی این محصول راهبردی را مد نظر داشته باشند.

آشناگر به توطئه دشمنان برای برهم زدن نظم اقتصادی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: برخی از افراد به دنبال اختلال فضای اقتصادی کشور با قاچاق کالا و ارز هستند که به همین دلیل، تشدید نظارت ها در بازار باید افزایش یابد.

وی با بیان اینکه وضعیت قاچاق ارز و کالا در استان سمنان نگران کننده نیست، یادآور شد: کشف کالای قاچاق در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ روند کاهشی در این استان داشته است.

** توزیع سوخت نیازمند نظارت است

آشناگر با بیان اینکه قاچاق سوخت یکی دیگر از نگرانی های در شرایط کنونی اقتصاد کشور است، اظهارداشت: قاچاق این کالا به طور عموم در مناطق مرزی موضوعیت دارد که با تدابیر دولت برای مرزنشینان، از این امر جلوگیری می شود.

وی گفت: تفاوت بالای قیمت سوخت در داخل و خارج از کشور، جذابیت هایی برای سودجویان به وجود آورده است که اقدام به قاچاق سوخت می کنند.
استاندار سمنان، به توزیع گاز ال پی جی در سمنان اشاره و تاکید کرد: آمارها حاکی از مصرف این نوع سوخت در خودروها است و مصرف این نوع گاز به وسیله ۱۵ هزار خودرو قابل توجه است.

وی تصریح کرد: بی توجهی به تامین سوخت ال پی جی برای مصرف کنندگان عادی می تواند مشکلاتی در استان سمنان ایجاد کند.

استاندار سمنان یادآور شد: پیگیری های لازم مبنی برای دستیابی به راهکار قانونی به منظور استانداردسازی و امکان صدور جواز جایگاه پخش سوخت ال پی جی در سمنان انجام شود.

وی تاکید کرد: افزایش گشت مشترک به منظور تامین ایمنی مردم و نیز توزیع کنندگان سوخت ال پی جی ضروری است.

آشناگربا بیان اینکه مراکز ال پی جی فاقد پروانه باید تعطیل شود، گفت: دستگاه های نظارتی در خصوص مراکز بدون پروانه و غیرمجاز با جدیت و قاطعیت برخورد کنند.

وی افزود: سوداگران قاچاق ارز و کالا از برخی راه هایی که ممکن است حتی جنبه قانونی داشته باشد، در کشور استفاده می کنند.

استاندار سمنان یادآور شد: مسوولان اجرایی برنامه ریزی درستی برای مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این استان داشته باشند.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه