تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
اساتید معارف با تجهیز به علم روز شبهه‌های دانشجویان را پاسخ دهند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از اساتید گروه معارف دانشگاه آزاد خواست با مجهز شدن به علم روز شبهه‌های دانشجویان را پاسخ دهند.

به گزارش سرویس سیاسی مرآت به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد در گردهمایی دو روزه مدیران و اعضای هیئت علمی گروه‌های معارف دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با سلام و درود به پیشگاه بقیه‌الله (عج)، مقام معظم رهبری، روح بلند امام (ره)، ارواح طیبه شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و حضرت آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی (ره) اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز در این جمع نورانی و باصفا شرکت دارم و امیدوارم خداوند به برکت اعیاد بزرگ اسلامی گذشته، به این جلسه خیر و برکت عنایت کند.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: امیدوارم در آغاز سال تحصیلی که همزمان با دهه اول محرم است، خداوند به همه ما توفیق دهد که رهرو راه سیدالشهدا حسین بن علی (ع) باشیم و بتوانیم وظیفه خود را برای نورانیت‌بخشی به فضای دانشگاه و دانشجو از انوار الهی، انبیا و آموزه‌های قرآن انجام دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد خطاب به اساتید و مدیران گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسئولیت و خدمت بسیار ارزشمندی در اختیار شما قرار گرفته است. یک مجموعه عظیم دانشجویی با بیش از یک میلیون دانشجو و حداقل 10درصد واحدهای درسی در اختیار شماست که فرصت بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود. بدون شک بنیانگذاری این واحد درسی و تدوین اهدافی برای آن، به این منظور بوده که بتوانیم آموزه‌های دینی و اسلامی را در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به صورت سیستماتیک و نظام‌مند به مرحله اجرا درآوریم.

فرهاد رهبر با بیان اینکه دانشجویان ما از نسل جوان با ضمیری پاک و ذهن پرسشگر هستند، گفت: مسئولیت بسیار سنگینی برعهده شماست و شما اساتید با برتری علمی می‌توانید جایگاهی در دل این دانشجویان ایجاد کنید تا کار شما اثربخشی بیشتری داشته باشد.

وی افزود: اگر توانستید این برتری علمی را برای دانشجو به اثبات برسانید، یقیناً جایگاه ویژه ای در دل او پیدا خواهید کرد و اگر بتوانید با آموزه‌های دینی دل و ذهن او را تصاحب کنید، از بسیاری بلایا مصون خواهید ماند اما اگر نتوانید تاثیرگذار باشید و برتری علمی شما در کلاس درس و ذهن دانشجویان به خوبی دیده نشود، زیان‌های بسیار زیادی خواهیم دید.

**اساتید گروه معارف اسلامی خود را به علم روز مجهز کنند

رئیس دانشگاه آزاد خطاب به اساتید و مدیران گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به شما توصیه می‌کنیم هنگامی که سرکلاس درس حاضر می‌شوید، خود را به علم روز و چیزی که مورد مطالبه دانشجویان است، مجهز کنید. اگر غیر از این اتفاق افتد، ضدارزش خواهد بود. دانشجویان اگر بدانند که می‌توانند پرسش‌های خود را در کلاس شما مطرح کرده و پاسخی درست بگیرند، با جان و دل در کلاس درس شما حاضر خواهند شد.

وی در ادامه، با تاکید بر اینکه امروز دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران دیگر از عرصه نظامی وارد نخواهد شد، گفت: دشمن عرصه نظامی را تجربه کرده و توان نظامی ایران را می‌داند به همین دلیل دیگر از این عرصه وارد نخواهد شد و همان گونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند؛ امروز عرصه تهاجم فرهنگی است. ابزار جنگ و تهاجم فرهنگی نیز متفاوت است.

رهبر افزود: یکی از برنامه‌ریزی‌های امروز دشمن این است که جوانان با ضمیر پاک را از ما جدا کرده و از آنها برای مقاصد خود بهره‌برداری کند که یکی از ابزارهای آنها شبهه‌افکنی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد رسانه‌های رسمی فارسی‌زبان بیگانه که علیه ایران فعالیت می‌کنند، بسیار زیاد است، گفت: مانند دوران جنگ تحمیلی، امروز نیز تمام دنیا با خصومت و دشمنی با ایران رفتار کرده و خود را در عرصه فرهنگی برای مقابله با ما مجهز کرده است. دشمن در این عرصه از ابزارهای متعددی استفاده می‌کند که یکی از آنها رسانه‌های فضای مجازی است.

وی افزود: اکثر جوانان ما به طور متوسط 40 ساعت از هفته خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند و این فضا پر از شبهه‌افکنی‌هایی است که ذهن جوانان ما را پر کرده است.

 فرهاد رهبر با بیان اینکه ما باید در دانشگاه بتوانیم پاسخ شبهات دانشجویان را بدهیم، تاکید کرد: اعتقاد ندارم که به صورت تدافعی پاسخ شبهات داده شود بلکه از آنجا که همواره بهترین دفاع، حمله است، باید به صورت تهاجمی در این فضا ظاهر شد تا بتوانیم ذهن و قلب دانشجویان را بدست آوریم.

**اساتید گروه معارف اسلامی، فرماندهان جبهه فرهنگی کشور در دانشگاه هستند

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف، حضور یک‌ ساعته اساتید معارف اسلامی در کلاس درس کفایت نمیکند. بنابراین وظیفه شماست که به عنوان فرماندهان جبهه فرهنگی کشور در دانشگاه، وظیفه فرماندهی خود را به نحو احسن انجام داده و در ارتباط چهره به چهره و تنگاتنگ با دانشجویان خود باشید. دانشجویان باید به شما به عنوان مشاوری امین اعتماد کنند.

فرهاد رهبر با بیان اینکه حضور صِرف اساتید در کلاس درس هیچ فایده‌ای ندارد، گفت: البته کلاس درس شما باید پرمحتوا بوده و بتوانید خود را به علم روز و مباحث تخصصی مجهز کنید و همچنین شبهات دانشجویان را از قبل پیش بینی کرده و پاسخ مناسبی برای آنها طراحی و در کلاس ارائه کنید.

**بهره‌گیری از ابزار نوین و به‌روز برای انتقال مطالب به دانشجویان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از موارد مهمی که اساتید گروه معارف می‌توانند در کلاس انجام دهند، بهره‌گیری از ابزار نوین و به‌روز برای انتقال مسائل به دانشجویان است، گفت: برای مثال اگر کسی شبهه‌افکنی کرد که چرا انقلاب اسلامی به وجود آمده، می‌توانید با بهره‌گیری از ابزار نوین و ابتکاری مانند نمایش فیلم، به این شبهات به صورت درست و مستدل پاسخ دهید.

وی با بیان اینکه ابزار نوین به ابتکار شما برمی‌گردد، گفت: اگر قرار به تدریس محتوای روتین کتاب‌های معارف باشد، خود دانشجویان نیز می‌توانند این کار را انجام دهند اما شما باید به صورت عملی و به عنوان فرمانده جبهه فرهنگی دانشگاه، وارد کار شده و گوی و میدان را در اختیار بگیرید.

 رهبر با بیان اینکه ما همواره آرزوی داشتن ارتباط بین دانشگاه و حوزه را داشته‌ایم، گفت: شهید مطهری کسی بود که در رژیم طاغوت تحولی جدی بین دانشجویان ایجاد کرد و دلیل اصلی این تحول، برقراری ارتباط درست بین حوزه و دانشگاه بود.

وی خاطرنشان کرد: من امروز تمامی شما اساتید گروه معارف اسلامی را شهیدمطهری می‌دانم که بتوانید با برقراری ارتباط بین دانشگاه و حوزه، نورانیتی را که در حوزه وجود دارد، به دانشگاه منتقل کنید و این وظیفه شماست.

**امروز جنگ، جنگ فرهنگی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه به نظر من تنها 10درصد وظیفه شما حضور در کلاس درس است، گفت: 90درصد وظیفه شما این است که بتوانید جوانانی که امروز در اختیار شما هستند را حفظ کنید. امروز جنگ، جنگ فرهنگی است و اگر نتوانیم در این میدان مدیریت لازم را انجام دهیم، قاعده بازی را باخته‌ایم.

 فرهاد رهبر تاکید کرد: توقع من این است که بتوانیم در دانشگاه آزاد اسلامی با برتری علمی خود، دانشجویان خوش‌روحیه، امیدوار، شجاع، دارای اعتمادبه‌نفس، مومن، آینده‌نگر و آینده‌اندیش و مهم‌تر از همه دارای روحیه خدمت به مردم، به جامعه تحویل دهیم. این وظیفه تمامی اساتید در دانشگاه است اما وظیفه اساتید گروه معارف اسلامی بسیار سنگین‌تر است چون نیمی از این صفات مثبت و پاک، می‌تواند از مجاری آموزه‌های دینی و قرآنی به دانشجو آرامش دهد.

وی ابراز امیدواری کرد در دوره جدید مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی که مقام معظم رهبری مسئولیت هیئت موسس و هیئت امنا را به دکتر ولایتی با ماموریت‌های ویژه‌ای واگذار کرده و بنده نیز به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت شما هستم، بتوانیم منویات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را در این دانشگاه تحقق بخشیم.

رئیس دانشگاه آزاد در پایان خاطرنشان کرد: تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی به یک دانشگاه متدین و با آموزه‌های دینی و دانشجویانی اسلامی و متدین، در دستان شماست. امیدوارم این ماموریت به سرانجام مطلوب خود برسد و من به انجام این ماموریت توسط شما یقین دارم.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه