شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مرآت از مشکلات بخش کهن آباد گزارش می دهد؛    
از عدم لایروبی رودخانه ها تا کمبود آب در روستاها
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عدم لایروبی رودخانه ها و کمبود آب از مهمترین مشکلات روستاهای بخش کهن‌آباد از توابع شهرستان آرادان است.

به گزارش خبرنگار مرآت، بخش کهن‌آباد متشکل از دو دهستان فروان و کهن‌آباد از توابع شهرستان آرادان می‌باشد که شامل شهر کهن‌آباد و 10 روستای فروان، کند قلی‌خان، ده‌نمک، رامه بالا، رامه پایین، ارجنه، قالیباف، پاده، اسلام‌آباد و چهارطاق می‌باشد.

 از شرق تا مرز شهرستان آرادان و سرخه در منطقه عبدالله آباد، از شمال به منطقه رامه و از جنوب به کویر محدود می‌باشد و یکی از گسترده‌ترین بخش‌های استان از لحاظ وسعت می‌باشد. جمعیت بخش طبق سرشماری سال 95 بالغ بر 2650 نفر بوده که در حال حاضر با توجه به گزارشات دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها افزایش چشمگیری داشته‌است.

حسن اخلاقی بخشدار کهن آباد در گفت و گو با خبرنگار مرآت، با اشاره به اینکه روستاهای بخش کهن‌آباد همچون دیگر روستا های سطح کشور به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول هستند، گفت: دامپروری در روستا به شیوه سنتی و صنعتی اجرا می‌شود و غالب محصولات کشاورزی بخش کهن آباد تولید گندم، جو و پنبه است.

 بخشدار کهن آباد با توجه به اینکه برخی مردم بخش کهن آباد در مرغداری مشغول به فعالیت‌ هستند، افزود:  بخش کهن‌آباد با توجه به گستردگی جغرافیایی دارای شهرک‌ها و نواحی صنعتی بسیاری است و کارخانجات فعال زیادی دارد.

اخلاقی با توجه به اینکه شهر کهن‌آباد و روستاهای فروان، کند قلی‌خان، پاده و دارای خانه‌ بهداشت هستند، عنوان کرد: خانه های بهداشت نیازهای اولیه بیماران را رفع می کنند اما برخی مردم برای مشکلات و بیماری‌های تخصصی‌  به شهرستان گرمسار و یا آرادان مراجعه می کنند.

وی اذعان کرد: بخش کهن‌آباد از امکانات زیرساخت آب، برق و گاز در اکثر روستاها بهره‌مند می‌باشد که در روستای فروان شبکه‌ی آب به تازگی اصلاح شده‌است.

بخشدار کهن آباد با توجه به اینکه پروژه آبرسانی در منطقه رامه با بودجه‌ای بالغ بر 40 میلیارد ریال اجرا شده‌است، اظهار کرد: تحویل شبکه آبرسانی به آبفار از برنامه های بخشداری کهن آباد می باشد و همچنین کلیه روستاها برق رسانی شده اند که برق‌رسانی روستای ارجنه بخش کهن آباد در حال اقدام و پیگیری است.

اخلاقی با اشاره به اینکه وضعیت مخابراتی بخش کهن آباد در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و اینترنت در برخی روستاها از 3G به 4G تبدیل شده‌است، عنوان کرد:  در روستاهای منطقه رامه با نصب دکل‌های مخابراتی در سالیان اخیر، آنتن‌دهی به وضع مطلوب رسیده‌است.

وی با توجه به اینکه دلیل ناتمام ماندن اکثر پروژه‌ها را مشکل تامین بودجه می‌ داند، گفت: عدم اجرای طرح هادی در روستاها، لایروبی رودخانه در رامه، احداث منبع آب روستای قالیباف، برق‌رسانی و اصلاح جاده ارجنه و تکمیل آسفالت منطقه رامه از مهم ترین مشکلات روستاهای شهر کهن آباد می باشد.

بخشدار کهن آباد مطرح کرد: اجرای آسفالت در روستاهای فروان و کند قلی‌خان در طی روزهای آتی اجرا و به بهره‌برداری می‌رسد، همچنین  خانه بهداشت روستای فروان تکمیل شده و آماده افتتاح می‌باشد.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه