تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

انتشار سندی دیگر از انحرافات قانونی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی؛
از عدم ثبت ورود و خروج معاونان تا هزینه‌کرد هزار میلیون ریالی برای یک نمایش
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در ادامه تبیین نقاط تاریک عملکرد اداره‌کل اقتصادی و دارایی استان سمنان، شبکه اطلاع‌رسانی مرآت برای نخستین‌بار نامه‌ای را که در بهمن‌ماه امسال خطاب به امیر خلیلی‌خواه مدیرکل اداره‌ مذکور ارسال شده بود، منتشر می‌کند

به گزارش خبرنگار مرآت، چندی پس از برگزاری همایش سرمایه‌گذاری 2017 در تهران، مرآت انتشار سلسله‌گزارش‌هایی با مضمون نمایشی بودن این همایش را آغاز کرد؛

گزارش‌هایی که با اقبال مخاطبان مرآت مواجه شدند. از سال گذشته تا آبان‌ماه امسال 6 گزارش با موضوع مذکور از نظر شما مخاطبان ارجمند گذشت. در واپسین روز از بهمن‌ماه امسال نیز سندی دیگر در تأیید محتوای گزارش‌های پیشین توسط مرآت منتشر شد و در ذیل آن از اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی خواسته شد تا توضیحات لازم را درباره 7 همایش و نشست اقتصادی برگزارشده از سال 94 تا کنون ارائه کنند. افزون بر این یادداشت‌های ارسالی مخاطبان نیز نکات ارزشمندی را درباره عملکرد اداره‌کل اقتصاد و دارایی و استانداری سمنان در همایش‌های مذکور تبیین می‌کرد؛ چنان‌که در آخرین یادداشت ارسالی مخاطبان، متن فاجعه‌آمیز نامه انگلیسی استانداری سمنان با بیش از 20 مورد غلط محتوایی و نگارشی مورد بررسی قرار گرفته بود. انتشار این یادداشت‌ها و اسناد اخیر همزمان شد با ماجرای اپل‌های خریداری‌شده برای کارمندان، توسط اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی؛ مسأله‌ای که افکار عمومی را به شدت جریحه‌دار کرد؛ با این وجود مسئولان اداره‌کل مذکور صلاح را بر سکوت رسانه‌ای دیدند.

اما در ادامه تبیین نقاط تاریک عملکرد اداره‌کل اقتصادی و دارایی استان سمنان، شبکه اطلاع‌رسانی مرآت برای نخستین‌بار نامه‌ای را که در بهمن‌ماه امسال خطاب به امیر خلیلی‌خواه مدیرکل اداره‌ مذکور ارسال شده بود، منتشر می‌کند. این نامه در دو بخش شامل «نواقص و انحرافات قانونی» و «ضعف در نظام کنترل‌های داخلی» نوشته شده است و حاوی نکات قابل تأملی است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

عدم انجام اقدامی موثر در خصوص فروش 23 واحد از خانه‌های سازمانیِ در اختیار اداره‌کل اقتصادی و دارایی، افزایش حقوق 55 میلیون‌  و 883 هزار ریالی سه تن از کارکنان این اداره‌کل، انحراف قانونی در پرداخت فوق‌العاده ویژه و فوق‌العاده مستمر کارکنان به میزان 2 میلیارد و 92 میلیون و 717 هزار ریال، اضافه کردن «تفاوت تطبیق» در محاسبه حقوق کارکنان که به پرداخت مبلغ 165 میلیون و 479 هزار ریال بیشتر منجر شده است، پرداخت یک میلیارد و 51 میلیون و 500 هزار ریال پاداش بازنشستگی بدون ارائه اسنادی مبنی بر فعالیت دریافت‌کنندگان مبالغ در حوزه وصول مالیات و خرید یک دستگاه خودروی ویتارا به مبلغ یک میلیارد و 399 میلیون و 819 هزار ریال بدون رعایت کامل ماده 52 قانون محاسبات عمومی از جمله مواردی است که در نامه مذکور مورد اشاره قرار گرفته است.

اما در نامه مذکور از نمایش سرمایه‌گذاری نیز یاد شده است. در گزارش‌های پیشین اشاره کرده بودیم که مقامات ارشد استانداری سمنان در نشست خبریِ پس از برگزاری نمایش سرمایه‌گذاری در پاسخ به پرسش خبرنگاران، به صراحت اعلام کرده بودند که حتی یک ریال از منابع استان برای برگزاری همایش صرف نشده است اما مرآت در سال گذشته سندی را افشا کرد که بر اساس آن یکهزار میلیون ریال از منابع استان برای برگزاری نمایش مذکور مورد استفاده قرار گرفته بود. در نامه دیوان محاسبات آمده است که برگزاری قانونی همایش مذکور منوط به تأیید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوده است اما تا زمان تدوین نامه مذکور مستنداتی مبنی بر تأیید شورای برنامه‌ریزی به دیوان محاسبات ارائه نشده است.
عدم درج و ثبت اطلاعات مربوط به جذب اسناد خزانه در سال 96، عدم تنظیم موافقت‌نامه‌های هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در موعد قانونی، عدم ثبت ورود و خروج برخی از معاونین اداره‌کل و نیز عدم ارائه گزارش و اعمال کنترل‌های لازم در خصوص چگونگی استفاده از خودروهای دولتی نیز از دیگر انحرافات قانونی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان بوده است.

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

این اداره‌کل فرصت داشته است که تا روز 21 بهمن‌ماه توضیحات خود را درباره این تخلفات ارائه کند. اینک نیکوست اگر متنی در این راستا تدوین شده است، در جهت تنویر افکار عمومی در اختیار رسانه‌ها نیز قرار بگیرد. مرآت در روزهای آتی اسنادی دیگر را در خصوص عملکرد استانداری سمنان و اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/ح

 

دیدگاه ها

سلام مرآتی عزیز ممنون از پیگیری سوژه های بومی مواظب باش زرد نشی...
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه