شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
آینده روشن صنعت سمنان با سیاستگذاری راهبردی دولت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
همکاری همه جانبه دولت با بنگاه های صنعتی، ارائه تسهیلات رونق تولید به ارزش هفت هزار و 571 میلیارد ریال و رفع مشکلات بیمه ای و مالیاتی این واحدها نشان از شکوفایی بخش صنعت استان سمنان در آینده نزدیک است.

به گزارش مرآت، تزریق مستمر نقدینگی و تحقق 70 درصدی ایجاد اشتغال پایدار، روند توسعه اقتصادی در بخش صنعت استان سمنان را شتاب داده است. 
با تلاش دولت تزریق نقدینگی به صورت هدفمند و ارزیابی دقیق از آینده واحدهای صنعتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و با تلاش بانک های عامل سمنان، تسهیلات برای توسعه اشتغال در این بخش به صنعتگران پرداخت می شود. 
برای یک ماه آینده اعطای تسهیلات به ارزش 535 میلیارد ریال به 68 واحد صنعتی و تولیدی برنامه ریزی شده که با اجرای این طرح برای بیش از 131 نفر شغل ایجاد می شود. 
ارائه تسهیلات به ارزش هفت هزار و 571 میلیارد ریال در 2 سال گذشته به واحدهای صنعتی استان سمنان نشان از عزم دولت برای رفع حداکثری مشکلات واحدهای صنعتی دارد و با تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی جهت یابی خاص و اصولی برای توسعه این استان در جریان است. 
اگر چه تحریم های استکبار جهانی باعث کمبود نقدینگی، رکود در بازار خرید و فروش کالا، مشکلات بیمه ای و مالیاتی واحدهای صنعتی شده، اما با اتخاذ رویکردهای قانونمند و با تکیه بر توان داخلی، رویکردهای خصمانه استکبار جهانی راه به جایی نخواهد برد. 
حمایت از بخش صنعت برای حفظ اشتغال پایدار همواره از اولویت های کاری دولت تدبیر و امید بوده و بازگشت بیش از 40 واحد تملیکی سمنان در سال 97 به چرخه تولید نشان از دغدغه مندی دولت خدمتگزار برای توسعه این استان صنعتی است. 
در استان 702 هزار نفری سمنان، 2 هزار و 20 واحد تولیدی و صنعتی فعال وجود دارد که با اقدام های منطقی دولت در سال های گذشته صنعت در سمنان نقطه قوت منطقه برای توسعه منابع انسانی برای ایجاد اشتغال پایدار است. 

** بسته حمایتی رونق تولید برای صنعتگران سمنان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: صنعتگران براساس ابلاغ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته های رونق تولید دریافت می کنند. 
اسماعیل غنیان افزود: توزیع اعتبارها براساس نیاز و مشکل واحدهای صنعتی و تولیدی استان و پیگیری مستمر مشکلات واحدهای صنعتی از مهم ترین تبصره های بسته حمایتی رونق تولید است. 
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی اصولی برای حمایت از صنعت استان سمنان در جریان است و با این راهبرد می توان برای شکوفایی اقتصادی سمنان تلاش کرد. 
غنیان تصریح کرد: برای امنیت شغلی کارگران، کارفرمایان در استخدام ها اجرای طرح بیمه کارگری را مدنظر قرار دهند و فعالیت کارگر بدون بیمه به هیچ عنوان مورد قبول اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیست. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تقسیط بدهکاری مالی، بیمه و مالیاتی در بسته حمایتی رونق تولید در راستای پشتیبانی همه جانبه از صنعتگران لحاظ شده است.

** تزریق 177 میلیارد ریال به بانک ها برای ارایه تسهیلات 
رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های استان سمنان گفت: بیش از 177 میلیارد ریال تزریق منابع برای ارایه تسهیلات رونق تولید و حمایت از صنعتگران به هفت بانک عامل استان سمنان انجام شد. 
علی کیومرثی افزود: همکاری بانک های عامل استان به خصوص در بخش دولتی در ارایه تسهیلات در سال های گذشته بسیار مطلوب بوده و برخی از بانک ها بیشتر از سقف تعیین شده در سال 97 در راستای حمایت از صنعتگران گام برداشتند. 
وی خاطرنشان کرد: انگیزه و شتاب بانک های خصوصی استان در حمایت از واحدهای صنعتی باید مورد ارزیابی قرار گیرد و بانک ها نقش پررنگ تری در حمایت از تولید سمنان داشته باشند. 
رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های استان سمنان ادامه داد: حمایت بانک کشاورزی از واحدهای تولیدی این بخش مطلوب بوده و هر چقدر که تقاضا برای توسعه کشاورزی وجود داشته باشد، این بانک عامل تعهد خود را انجام می دهد. 

** بانک های سمنان 72 واحد صنعتی را تملیک کردند 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گفت: بانک های عامل استان در سال گذشته 72 واحد صنعتی و تولیدی سمنان را تملیک کردند. 
مهدی بندرآبادی افزود: در سال گذشته 21 واحد صنعتی استان از سوی بانک های عامل خارج از سمنان و 72 واحد دیگر هم توسط بانک های داخل استان تملیک شد. 
وی اضافه کرد: در زمان حاضر 53 واحد تملیکی در استان سمنان وجود دارد و انتظار می رود بانک های عامل برای بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید در سال 98 همکاری کنند. 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت: در سال 97 بیش از 700 واحد صنعتی راکد در استان سمنان وجود داشت که با پیگیری و تلاش دولت و همکاری بانک های عامل بیش از 110 از این تعداد واحد به چرخه تولید بازگشت. 

** دولت به فکر رفع مشکلات صنعتگران است 
رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان گفت: دولت با ارایه تسهیلات رونق تولید به فکر مشکلات صنعتگران است. 
رستم سعداللهی افزود: در دولت های گذشته درکی از مشکلات واحدهای صنعتی وجود نداشت، اما در دولت تدبیر و امید با برگزاری منظم کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید بخش قابل توجهی از مشکلات این واحدها برطرف شد. 
وی خاطر نشان کرد: توسعه اقتصادی و رونق اقتصادی در استان سمنان با وجود تحریم های استکبار جهانی نیازمند همدلی و همکاری بخش خصوصی و دولت است. 
سعداللهی ادامه داد: اکنون واحدهای صنعتی استان با مشکلاتی در بخش نقدینگی و رکود در بازار مواجه هستند که با پیگیری مستمر می توان این چالش ها را برطرف کرد. 
رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان گفت: تحریم های آمریکا فرصتی مهم برای رونق تولید داخلی است و با شناسایی و برطرف کردن نقاط ضعف باید به فکر توسعه کشور بود. 

** 241 طرح اقتصادی سمنان در انتظار دریافت تسهیلات 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 68 واحد صنعتی و تولیدی استان سمنان با هدف اشتغالزایی برای 131 نفر 535 میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند. 
بهروز اسودی افزود: 118 واحد صنعتی و 469 واحد کشاورزی تاکنون 68 درصد تسهیلات مصوب قطعی ایجاد اشتغال و رونق تولید سال 97 سمنان را دریافت کردند. 
وی خاطر نشان کرد: تاکنون هفت هزار و 571 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی استان پرداخت شد و با همکاری بانک های عامل و تلاش دولت این رویه برای سال جاری هم ادامه می یابد. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در ماه های آینده دست کم 70 واحد صنعتی و تولیدی استان در راستای تحقق شعار سال و حفظ اشتغال پایدار در بخش صنعت و تولید تسهیلات دریافت می کنند. 
اسودی اضافه کرد: 241 طرح صنعتی و کشاورزی استان سمنان در انتظار دریافت تسهیلات به ارزش حدود 9 هزار و 300 میلیارد ریال است. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تاکنون یک هزار و 796 واحد تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که در نشست های کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی استان پرونده یک هزار و 66 واحد بررسی و به منظور دریافت تسهیلات به ارزش بیش از 21 هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شدند. 

** بازگشت 40 واحد تملیکی سمنان به چرخه تولید 
استاندار سمنان گفت: 53 واحد تملیکی استان سمنان به منظور افزایش اشتغال و رونق اقتصادی با تعامل بانک های عامل هرچه سریعتر به چرخه تولید برگردد. 
علیرضا آشناگر افزود: در سال گذشته 40 واحد تملیکی استان سمنان تعیین تکلیف شد که برگشت این تعداد واحد صنعتی استان به چرخه تولید اقدامی ارزشمند در چرخه اقتصادی است. 
وی خاطرنشان کرد: تعامل بانک های عامل سمنان برای برگشت این واحدهای تملیکی به چرخه تولید با مالکان یا سرمایه گذاران جدید در سال جاری افزایش یابد و نباید هیچ واحد صنعتی در استان به دلیل تملیک غیرفعال شود. 
استاندار سمنان ادامه داد: واحدهای تملیکی ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در استان سمنان دارد که باید از این بخش از اقتصاد استان با کاهش کاغذبازی اداری بهره برد. 
آشناگر اضافه کرد: بسیاری از قوانین بانک های عامل در نحوه چگونگی تملیک یا واگذاری واحدهای تولیدی و صنعتی نیازمند بازنگری است و با تغییر رویه می توان برای کمک به این واحدها گام های موثر برداشت. 
استاندار سمنان گفت: تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی استان برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار بسیار مطلوب است و باید این رویه اصولی برای تحقق شعار سال روز به روز افزایش یابد. 
 سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد، در کشاورزی بیش از 14 درصد و تولید ناخالص این استان با رقمی حدود 18.2 درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است. 
ایرنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه