تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
آسوشیتدپرس: دولت ترامپ در سانسور اطلاعات رکورد زد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی کارنامه دولت دونالد ترامپ در زمینه ارائه اطلاعات به شهروندان و خبرنگاران را سیاه دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل مرآت به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری آسوشیتد پرس داده‌های جدیدی را بررسی و اعلام کرد دولت آمریکا در سال گذشته از دادن اطلاعات به شهروندان و خبرنگاران امتناع یا بهانه تراشی کرده است. نتایج این بررسی‌ها نشان داد دولت آمریکا در سال گذشته بیش از یک دهه‌ای که گذشت، از ارائه اطلاعات به متقاضیان امتناع کرده است.

آسوشیتدپرس میزان اجرای قانون آزادی اطلاعات را در هشت ماه اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ بررسی کرد. تعداد افرادی که خواستار دریافت اطلاعاتی از دولت آمریکا شده‌اند افزایش یافته است، اما دولت بیش از همیشه در پاسخ آنها یا گفته اطلاعات درخواستیشان پیدا نشده یا گفته انتشار این اطلاعات بر خلاف قوانین آمریکا است.

بر اساس این گزارش، 823222 درخواست دریافت اطلاعات تحت قانون آزادی اطلاعات آمریکا مطرح شده است که 78 درصد آنها یا بی پاسخ مانده است یا با اطلاعات سانسور شده پاسخ داده شده است. این درصد در یک دهه گذشته یک رکورد جدید است. براساس گزارش آسوشیتدپرس، تقریباً از هر پنج درخواست یکی بی پاسخ مانده است. پاسخ به این درخواست ها از چند ماه تا یک سال طول می‌کشد و در نهایت نیز با اسناد سانسور شده جواب داده می‌شود.

دولت فدرال آمریکا یک رکورد دیگر نیز ثبت کرده است. این نهاد برای دفاع از تصمیم خود برای دریغ کردن اسناد فدرال 40.6 میلیون دلار هزینه حقوقی پرداخت کرده است. وقتی دولت در دادگاه می‌بازد باید هزینه وکالت برنده را بپردازد. برای مثال دولت یکبار از آسوشیتدپرس و یک بار از نیویورک‌تایمز شکایت کرد و مجبور شد به این دو خبرگزاری غرامت پرداخت کند. بطوری که نیویورک‌‎تایمز که در ماه مه در دادگاهی علیه سیا پیروز شد 51910 دلار از آن دریافت کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: دولت 180924 مرتبه در پاسخ به متقاضیان گفته هیچ اطلاعاتی پیدا نکرده است که این تعداد نسبت به سال گذشته 18 درصد افزایش داشته است. مواردی که دولت اعلام کرده است دادن اطلاعات درخواستی غیرقانونی است تقریباً دوبرابر شده و به 63749 مرتبه رسیده است. یک وکیل در واشنگتن -که معمولاً از دولت به دلیل ارائه ندادن اطلاعات درخواستی متقاضیان شکایت می‌کند- در این خصوص گفت تعداد زیادی از مردم خواستار دریافت اطلاعاتی درباره مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریکا و اطلاعاتی درباره پرداخت مالیات‌های ترامپ و تجارت او هستند.

دولت ترامپ هفته گذشته در یک گزارش جدید اعلام کرد سال گذشته تعداد زیادی درخواست اطلاعات از سوی مردم داشته و درخواست‌های عقب افتاده از نهادهای مختلف کاهش یافته است. دولت همچنین اعلام کرد آژانس‌های فدرال در حال بهبود تعداد درخواست ها و روند پاسخگویی سریع به آنها است.

از آنجایی که ترامپ از شفاف‌سازی‌های معمول اجتناب کرده است عملکرد دولت او در خصوص ارائه اطلاعات به متقاضیان، کنجکاوی همه را برانگیخته است. برای مثال ترامپ از انتشار مالیات‌های پرداختی خود و فهرست افرادی که از کاخ سفید بازدید می‌کنند، اجتناب کرده است.

براساس قانون آمریکا هر شهروند یا فرد خارجی می‌تواند دولت را وادار کند به طور رایگان یا در ازای دریافت مبلغ ناچیزی اطلاعات فدرال را در اختیار او قرار دهد. هرکسی که به طور قانونی اطلاعاتی را درخواست کند باید آن را دریافت کند مگر اینکه انتشار آن اطلاعات به امنیت ملی آسیب بزند، حریم خصوصی افراد را نقض کند یا اطلاعات محرمانه تجاری و تاثیرگذار را لو بدهد.

 

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه