شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

آزادسازی 6هزار مترمربع اراضی باغی و کشاورزی در شاهرود/ با ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی برخورد می‌شود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از آزادسازی 6 هزار مترمربع از اراضی باغی و کشاورزی در شهرستان شاهرود خبر داد.

 غلامرضا خراسانیان مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، با اشاره به اینکه با ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی به جد برخورد می‌شود، گفت: در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و باغات تعداد سه فقره احکام قطعی که بدون اخذ مجوزهای قانونی اقدام به ساخت‌وساز بناهای غیرمجاز در باغات کرده بودند با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط در شهرستان شاهرود اجرا شد که با اجرای این حکم 6 هزار مترمربع از اراضی باغی شهرستان آزادسازی شد.

خراسانیان با بیان این مطلب که بنا به اظهارات کارشناسان مربوط ارزش بناهای غیرمجاز قلع‌وقمع شده تقریباً حدود چهارصد و پنجاه میلیون تومان برآورد شده است، تصریح کرد: از تمام بهره‌برداران خواست تا قبل از اخذ مجوز از امور اراضی هیچ‌گونه بنا یا دیواری در اراضی زراعی و باغی احداث نکنند تا از ایجاد چنین خسارات مالی به آن‌ها جلوگیری شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است، افزود: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی گام نخست در راستای امنیت غذایی و رفع وابستگی به واردات است.

وی به خریداران زمین نیز توصیه کرد پیش از عقد قرارداد از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در مورد زمین مورد معامله استعلام کنند، و بیان کرد: همچنین از شهروندان می خواهم از طریق سامانه 131 جهاد کشاورزی را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

 

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.