شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان:   
«بانوی رنگ آمیزی شده» برای انسان خطری ندارد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: هجوم پروانه های رنگارنگ با نام «بانوی رنگ آمیزی شده» به مناطق شهری و روستایی استان در روزهای گذشته خطری برای انسان ندارد.

به گزارش مرآت، امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: هجوم قابل توجه پروانه های رنگارنگ در شهرهای سمنان، شاهرود، شهمیرزاد و برخی دیگر از مناطق روستایی و شهری استان سمنان به دلیل تغییر اقلیم است. 
وی خاطر نشان کرد: به باور جوامع محلی میزان پوشش گیاهی در عرصه های سمنان به دلیل بارش های بهار امسال در 50 سال گذشته بی سابقه بوده که این امر در تکثیر و هجوم پروانه های رنگارنگ به برخی از مناطق شهری و روستایی تاثیر گذاشته است. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان این که پروانه های رنگارنگ خطری برای سلامت انسان ندارد، گفت: در صورت ارایه گزارشی مبنی خسارت این پروانه ها به بخش کشاورزی، گروه های کارشناسی استان تشکیل می شود. 
عبدوس اضافه کرد: به طور حتم این پروانه ها به بخش کشاورزی خسارت وارد می کنند، اما تاکنون آماری از میزان خسارت ها از سوی سازمان جهاد کشاورزی به اداره کل حفاظت محیط زیست ارایه نشده است. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان ادامه داد: در صورت ارایه هر نوع گزارش مبنی بر خسارت بخش کشاورزی به دلیل هجوم پروانه ها در استان طرح سم پاشی اجرا می شود. 
 بانوی رنگ‌آمیزی شده یا Painted lady پروانه‌هایی هستند که به علت دارابودن رنگ‌های زیبا و متنوع به این نام خوانده می‌شوند و نباید آنان را آفت دانست. 

ایرنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه