حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/07/13 شمسی | 2023/10/05 میلادی
امام‌جمعه شاهرود:

نداشتن اهتمام جدی دولت و مجلس

نداشتن اهتمام جدی دولت و مجلس

امام‌جمعه شاهرود گفت: مجلس و دولت در بخش اصلاح شبکه آبرسانی اهتمام جدی نداشته‌اند و باید به اصلاح شبکه آبرسانی بعد از تأمین آب پایدار توجه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت،  حجت‌الاسلام عباس امینی، امام‌جمعه شاهرود با اشاره به لزوم توجه به تأمین منابع آبی برای شاهرود اظهار کرد: من «روضه آب» را مرتب در نمازجمعه‌ها می‌خوانم!

 

 وی با اشاره به اینکه سه جورچین باید کنار هم قرار گیرد تا مشکل آب در کشور و شهرستان شاهرود رفع شود، افزود: توجه به منابع آبی پایدار شاهوار، چشمه قطری و سد کالپوش که جزو مصوبه دولت بوده، امری مهم است.

 

 امام‌جمعه شاهرود بیان کرد: اگر در کشور آب خلیج‌فارس، دریای خزر و اقیانوس اطلس را هم بیاورید؛ ولی بحث هدررفت منابع آبی اصلاح نشود، باز هم آب کم می‌آید!

 

 وی تصریح کرد: بنا بر گفته متولیان حوزه آب، ۲۵ درصد هدررفت منابع آبی وجود دارد و باید گفت مجلس و دولت در بخش اصلاح شبکه آبرسانی اهتمام جدی نداشته‌اند؛ باید اولویت در جنگ آب که اصلاح شبکه آبرسانی بعد از تأمین آب پایدار است، موردتوجه جدی قرار گیرد.

 

 امینی تأکید کرد: موضوع دیگر، ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب است که باید در این مضیقه آبی، از طریق تریبون‌دارها و رسانه‌ها به گوش مردم، مسئولان و ادارات برسانیم و اگر این مسائل کنار هم نباشد، هر چه تلاش کنیم، باز هم برای تأمین منابع آبی موردنیاز مردم موفق نخواهیم شد.

 

فارس

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از