حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/07/13 شمسی | 2023/10/05 میلادی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:

رای اعتماد مجلس به وزیر ورزش و جوانان

رای اعتماد مجلس به وزیر ورزش و جوانان

عضو کمیسیون اجتماعی فضای مجلس برای رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: هاشمی سال‌ها در حوزه ورزش بودند و اکثریت نمایندگان با خدمات و زحماتشان آشنایی دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، اردشیر مطهری در مورد سوابق و برنامه‌های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش نیازمند وزیر متخصصی است که بتواند چالش‌های این حوزه را رفع کند باتوجه‌به سوابق و عملکرد هاشمی به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، وی می‌تواند رأی اعتماد مجلس را کسب کند.

 

نماینده مردم گرمسار با اشاره به عملکرد هاشمی در حوزه‌های مختلف ورزشی تصریح کرد: هاشمی در همه حوزه‌های ورزشی فعالیت داشته است و می‌تواند با ارائه برنامه‌ها و راهکارهای خود در حوزه ورزش منشأ تحول باشد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی بیان داشت: معرفی هاشمی به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر خوبی برای ورزش دوستان، ورزشکاران، قهرمانان و مردم خوب ایران است امیدواریم که وی بتواند برای ساماندهی حوزه ورزش اقدامات مثبتی انجام داد.

 

مطهری فضای مجلس برای رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: هاشمی سال‌ها در حوزه ورزش بودند و اکثریت نمایندگان با خدمات و زحمات ایشان آشنایی دارند و با نگاه مثبتی که اکثریت نمایندگان نسبت به سوابق و عملکرد ایشان دارند وی رأی اعتماد مجلس را کسب می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور (۲۰ شهریورماه) از ارسال نامه آیت‌الله رئیسی به رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر معرفی «کیومرث هاشمی» به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر داد.

 

از جمله سوابق‌هاشمی در حوزه ورزش می‌توان به «معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای سازمان تربیت‌بدنی»، «معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش»، «سرپرست فدراسیون فوتبال»، «رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران»، «عضو هیئت‌رئیسه شورای المپیک آسیا»، «نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال مدارس آسیا»، «نماینده ورزشی جمهوری اسلامی ایران در یونسکو»، «‌رئیس امور مجامع فدراسیون‌های ورزشی کشور» و همچنین مدیرکل تربیت‌بدنی در دو استان همدان و یزد اشاره کرد.

 

در نامه آیت‌الله رئیسی به آقای قالیباف همچنین علاوه بر سوابق اجرایی و مدیریتی، برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیز در ۸ فصل ارائه شده که شامل «ساماندهی امور جوانان»، «توسعه ورزش همگانی»، «حمایت و تقویت ورزش تربیتی»، «توسعه و ارتقای ورزش قهرمانی»، «ساماندهی و گسترش ورزش حرفه‌ای»، ‌ «ترویج فرهنگ، اخلاق و معنویت در ورزش»، «‌توسعه و تقویت ورزش بانوان» و «‌توسعه متناسب و متوازن زیرساخت‌های ورزش» است.

 

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دوم مردادماه استعفای خود را به رئیس‌جمهور تقدیم کرد و به دنبال موافقت آیت‌الله رئیسی با این درخواست به دلیل عوارض ناشی از سقوط بالگرد و ضرورت ادامه درمان، کیومرث هاشمی از دهم مردادماه به‌عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب شد.

 

جمهوری اسلامی

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از