حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/07/13 شمسی | 2023/10/05 میلادی
وزیر امور خارجه:

تحریم‌های طرف‌ مقابل بی‌پاسخ نمی‌ماند

تحریم‌های طرف‌ مقابل بی‌پاسخ نمی‌ماند

وزیر امور خارجه عدم پایبندی اروپا به تعهداتش پس از خروج ترامپ از برجام را بازی با زمان دانست و درباره درج نام برخی در لیست تحریم‌ها گفت: اقدامات طرف‌های مقابل بی‌پاسخ نمی‌ماند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت؛ حسین امیر عبداللهیان پس از پایان اجلاس مجاهدان در غربت و در جمع خبرنگاران در مورد بیانیه اروپایی‌ها درباره تداوم تحریم‌های تسلیحاتی ایران، گفت: مسیر همکاری‌های ایران با آژانس به‌خوبی پیش می‌رود و ما با دبیرکل این نهاد ارتباط نزدیکی داریم و مسئولان سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ماه‌های گذشته پیشرفت‌های خوبی در حوزه همکاری‌های دو طرف داشته‌اند.

 

وزیر امور خارجه افزود: متأسفانه سه کشور اروپایی در پی این هستند که با اعمال فشارهای کاذب، فرار به جلو کنند. قرار بود زمانی که ترامپ از برجام خارج شد اروپایی‌های بر تعهد خود باقی بمانند؛ اما آنها با زمان بازی کردند و آن را عاملی قرار دادند تا یک گام هم به‌سوی تعهدات خود بر ندارند.

 

امیر عبداللهیان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران متعهدترین و پایبندترین طرف به تعهدات خود بود، تصریح کرد: بر مبنای متن برجام، هر مقدار که طرف‌های مقابل کارشکنی کنند و از تعهدات خود فاصله گیرند ایران هم در چارچوب برجام اقدامات خود را انجام خواهد داد.

 

وزیر امور خارجه با اشاره به‌قرار گرفتن نام برخی افراد در لیست تحریم‌ها گفت: نام برخی از افرادی که در این فهرست است، چند سال پیش فوت کرده‌اند قرارگرفتن نام آنها شبیه یک شوخی است و خودشان هم از این بازی مسخره خسته شده‌اند و به چنین بازی‌هایی روی آوردند؛ اما ما اقدامات طرف‌های مقابل را بدون پاسخ نمی‌گذاریم. آنها نمی‌توانند درخواست مذاکره به ایران ارائه دهند و از طرف دیگر با تکرار و ادامه سیاست‌های نادرست، فشارها را بر ایران افزایش دهند.

 

امیر عبداللهیان با تأکید بر اینکه تحریم‌های تکراری و بی‌اثر هیچ تأثیری روی اراده و اهتمام جمهوری اسلامی ندارد، گفت: این تحریم‌ها نشان می‌دهد که آمریکا دست از زیاده‌خواهی خود برنمی‌دارد.

 

مهر

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از