حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/07/13 شمسی | 2023/10/05 میلادی
معاون صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:

اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در سمنان

اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در سمنان

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای طرح نظارتی بازگشایی مدارس و نوشت‌افزار در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت، حمیدرضا طحان با اعلام خبر طرح نظارتی بازگشایی مدارس و نوشت‌افزار در استان گفت: در آستانه شروع سال تحصیلی و افزایش تقاضا برای خرید لوازم‌التحریر و ملزومات اداری و پوشاک، طرح نظارتی ویژه ایام بازگشایی مدارس و نوشت‌افزار در سراسر استان به‌صورت گشتهای مشترک بازرسی با حضور دستگاه‌های زیربط اجرا می‌شود.

 

وی اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی عرضه‌کنندگان نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر و پوشاک با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها و بروز تخلفات احتمالی است.

 

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان و شهرستان‌ها با همکاری نمایندگان دستگاه‌های زیربط از قبیل تعزیرات حکومتی، اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های مربوطه در این مدت بر بازار نظارت و گروه‌های کالایی پرمصرف، مراکز عمده و خرده‌فروشی لوازم‌التحریر، کیف و کفش و پوشاک را به طور ویژه مورد پایش قرار خواهند داد.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه قاچاق کالا صدمات فراوانی بر اقتصاد کشور وارد می‌کند اظهار داشت: خرید کالای ایرانی باهدف رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال نیاز امروز جامعه است و خانواده‌ها با خرید نوشت‌افزار ایرانی به تعمیق ساخت داخل و رشد تولید و حمایت از کالای ایرانی کمک کنند.

 

حمیدرضا طحان تصریح کرد: تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ‌نامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم نصب قیمت و عدم صدور صورت‌حساب و غیره را به شماره ۱۲۴ سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

 

سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان 

 

انتهای خبر/

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از