شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

‍ معاون وزير صمت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان مطرح کرد:

کاهش ۱۰ درصدی واحدهای راکد کشور

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به احیا ۸۳۰ واحد راکد، گفت: تعداد واحدهای راکد کشور نسبت به ابتدای سال کاهش ۱۰ درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار مرآت، علي رسوليان، معاون وزير صمت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران در دیدار با حجت الاسلام مرتضی مطیعی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان که به میزبانی دفتر وی به انجام رسید، ابرازداشت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نسبت به تامین و ایجاد زیرساخت‌ها متقاضیان صنعتگر همچون زمین، آب، گاز و ... در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اقدام می‌کند.

وی بیان کرد: کاهش بوروکراسی اداری یکی از مزیت‌های ایجاد و تامین زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی توسط این سازمان است.

رسولیان با اشاره به محدودیت‌های مالی، تصریح کرد: اما خود را موظف می‌دانیم که زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی را تامین کنیم.

 وی با بیان اینکه ائمه جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌های کشور در دیدارها پیگیر‌  مسائل مرتبط با واحدهای راکد و بحث احیا این واحدها هستند، افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اقدام به پایش صنایع مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی کشور کرد و واحدهای صنعتی غیرفعال در ۶۰ مورد عارضه یابی شده‌اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: امسال ۸۳۰ واحد راکد احیا و به چرخه تولید برگشت، خوشبختانه تعداد واحدهای راکد در کشور در حال کاهش است.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای راکد نسبت به ابتدای سال،۱۰ درصد کاهش پیدا کرد.

 رسولیان با ارائه آمار و اطلاعات شهرک‌ها و نواحی صنعتی موجود در کشور اضافه کرد: ۹۵۰ هزار شغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور ایجاد شده است.

 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران یادآور شد: ۲۵ خدمت حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور حمایت از نخبگان در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و توسعه صنعت انجام می‌شود.

ریل‌گذاری در صنعت مشکلات اجتماعی را حل می‌کند
 
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: صنعت زیربنایی است که با ریل‌گذاری مشکلات فرهنگی، اجتماعی و بیکاری از طریق آن حل می‌شود.

وی در اين ديدار با تبریک آغاز هفته وحدت گفت: با توجه به توقع از رئیس‌جمهور با فعالیت جهادی دولت کار و تلاش باشد و امید مردم محقق می‌شود.

 مطیعی بحث صنایع غیر فعال مهم برشمرد، افزود: زمینه‌های صنعتی راکد یا برخی واحدهای صنعتی راکد است که باید با مساعدت‌ها نسبت به احیا و راه‌اندازی آن‌ها اقدام شود.

وی با اشاره به چالش کمبود آب استان سمنان، خاطرنشان کرد که به استقرار صنایع کم آب بر توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یادآور شد: استان سمنان، استانی صنعتی است و از ایده‌های جوانان و نخبگان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استفاده شود.

وی با اشاره به مواجه صنعتگران با بروکراسی اداری، تاکید کرد: باید به مرحله‌ای برسیم که سرمایه‌گذاران را شناسایی کرده و مقدمات لازم را برای سرمایه‌گذاری آنها فراهم کند.

امام جمعه سمنان یادآور شد: دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان سمنان آمادگی دارد تا از سرمایه‌گذاران در حد توان حمایت کند تا امیدواری که در دولت جدید به وجود آمده است محقق شود.

 مطیعی تاکید کرد: با کار و تلاش بیشتر پیوند مردم و دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی تقویت می‌شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.