شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سمنان:    

60درصد از جمعیت هدف دانشگاه علوم پزشکی سمنان دوز سوم را دریافت کرده اند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سید سعید کسائیان گفت::تاکنون 60 درصد از جمعیت هدف دانشگاه علوم پزشکی سمنان دوز سوم را دریافت کرده اند و از کل جمعیت حدود 21 درصد دوز سوم را دریافت کرده اند.

سید سعید کسائیان معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در رابطه با وضعیت ابتلا به امیکرون در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت:سویه جدید امیکرون نسبت به دلتا علائم کمتری داشته وممکن است مواردی مثبتی از آن وجود داشته باشد اما خوشبختانه تاکنون موردی از بستری و ابتلا به آن در سطح مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان را شاهد نبوده ایم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در ادامه اذعان کرد: تمام موارد مشکوک به امیکرون جهت بررسی، نمونه برداری و به تهران انتقال داده می شود که تاکنون منفی بوده و تنها یک مورد بررسی به تهران انتقال داده شده که هنوز پاسخ قطعی آن ارسال نشده است.

کسائیان با بیان اینکه خوشبختانه روند استقبال مردم از دریافت دوزسوم تاکنون بسیار عالی بوده است، افزود:تاکنون 60 درصد از جمعیت هدف دانشگاه علوم پزشکی سمنان دوز سوم را دریافت کرده اند و از کل جمعیت حدود 21 درصد دوز سوم را دریافت کرده اند.

این مقام مسئول تاکید کرد که تمامی افراد بالای 12 سال امکان تزریق دوز سوم را دارند و این روند جهت تکمیل ایمنی در برابر واکسن لازم ومنوط به دریافت واکسن خاصی در مرحله اول ودوم نیست.

وی با بیان اینکه تا کنون 5.5 درصد از جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان هنوز دوز اول را دریافت نکرده اند، بیان کرد: امکان جهش های ویروس در دنیا توسط این افراد ممکن است رخ دهد و لذا از این افراد خوهشمندیم برای دریافت واکسن مراجعه کنند و این اطمینان خاطر را به انها می دهیم که با دریافت واکسن هیچگونه عوارض جدی را نخواهند داشت.

کسائیان همچنین تصریح کرد: با توجه به نظر کارشناسان ومتخصصین اگر وضعیت رعایت پروتکل ها کاهش یابد و عادی انگاری ادامه یابد احتمال اینکه درهفته های اینده پیک ششم را شاهد باشیم وجود دارد و باید همچنان رعایت پروتکل ها را مدنظر داشته باشیم وبا توجه به اینکه پیک های قبلی نیز در حالت انفجاری رخ داده است.

انتهای پیام/

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.