دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان؛
۵۷۱ جسد سال گذشته برای معاینه به پزشکی قانونی استان سمنان ارجاع شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: ۵۷۱ جسد به وسیله پزشک پزشک قانونی استان در سال گذشته مورد معاینه قرار گرفت.

به گزارش مرآت، مهدی نوروزی روز  چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت:معاینه جسد در پزشکی قانونی استان سمنان سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۷، کاهش ۱۴ درصدی داشت.

وی از تشریح و کالبدشکافی اجساد به عنوان یکی از وظایف پزشکی قانونی یاد کرد و ادامه داد: ۶۶۱ جسد در سال ۱۳۹۷ به وسیله پزشک پزشکی قانونی استان سمنان مورد معاینه قرار گرفت.

نوروزی تصریح کرد: اجسادی که به پزشکی قانونی برای تعیین علت مرگ ارجاع می‌شوند به صورت کلی مرگ‌های غیرطبیعی بودند که برخی از آنان پس از بررسی طبیعی نیز شناخته می شوند.

وی یادآور شد: مرگ‌های غیرطبیعی به مرگ‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای، مسمومیت‌ها، حوادث ناشی از کار، خودکشی‌ها، غرق شدگی، برق‌گرفتگی، مرگ‌های افراد با هویت مجهول، مرگ‌های ناشی از قصور احتمالی کادر پزشکی است که با درخواست مقام قضایی جهت اقدامات لازم و کارشناسی توسط پزشکی قانونی انجام می شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان اظهار داشت: ۱۴ نفر سال گذشته بر اثر گازگرفتگی و استنشاق مونو اکسید کربن در این استان جان باختند.

وی ادامه داد: سال ۱۳۹۸ شمار جان‌باختگان به دلیل گازگرفتگی و استنشاق مونو اکسید کربن در استان سمنان براساس معاینات پزشکی قانونی ۱۰ نفر بود.

وی خاطرنشان کرد: شمار جان‌باختگان به دلیل گازگرفتگی و استنشاق مونو اکسید کربن در استان براساس معاینات پزشکی قانونی سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸، افزایش ۴۰ درصدی داشت.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: مونو اکسید کربن گازی است سمی که از احتراق ناقص کربن به وجود می آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آن را قاتل خاموش می نامند و در اثر استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد ایجاد می شود. 

​ایرنا/  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.