دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار:
۳۳۸ هکتار نهال‌کاری برای مقابله با بیابان‌زایی در گرمسار اجرا شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار گفت: طرح ۳۳۸ هکتار نهال‌کاری برای مقابله با پدیده بیابان‌زایی در منطقه کهک این شهرستان اجرا شد.

به گزارش مرآت، اسماعیل عرب معصومی در تشریح اقدامات صورت‌ گرفته به منظور جلوگیری از بیابان‌زایی در شهرستان گرمسار به ایرنا افزود: ۲۱ هزار هکتار بیابان در شهرستان گرمسار وجود دارد که کانون‌های بحرانی نیز در دل همین مناطق بیابانی شهرستانی واقع است.

وی یادآور شد: ۴۸۰ هکتار آبیاری سالانه در سطح بیابانی شهرستان گرمسار نیز از دیگر اقدام های مقابله با بیابان‌زایی در حال اجرا است.

وی افزود: طرح های مقابله با بیابان‌زایی از قبیل نهال‌کاری، مدیریت چرا، حفاظت و قرق در شهرستان در سال‌های اخیر اجرا شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار بیان کرد: از زمانی که عملیات بیابان‌زدایی در شهرستان آغاز شد، تاکنون حدود ۱۰ هزار هکتار نهال‌کاری در اراضی بیابانی انجام شد.

وی تصریح کرد:۳۰ میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۹ از محل صندوق توسعه ملی برای عملیات بیابان‌زدایی در قالب پروژه‌های نهال‌کاری به مساحت ۳۳۸ هکتار، به این شهرستان اختصاص یافت.

عرب معصومی با اشاره به اقدامات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به منظور جلوگیری از بروز گرد و غبار در این شهرستان بیان کرد: با توجه به شرایط منطقه در حال حاضر گونه‌های بیابانی تاغ، قره داغ و آتریپلکس که مقاوم به خشکی هستند در پروژه بیابان‌زدایی شهرستان کشت می‌شود.

۵۵ درصد از وسعت ۹.۷ میلیون هکتاری استان سمنان را مناطق بیابانی و خشک و نیمه‌خشک شامل می‌شود و عمده کانون‌های بحرانی گرد وغبار و فرسایش بادی در غرب استان در شهرستان گرمسار قرار دارد.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.